فوتبال
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

اتحادیه فوتبال اروپا تایید که رقابت‌های لیگ قهرمانان این قاره از سال 2024 با حضور 36 تیم برگزار خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، شش تیم بزرگ فوتبال انگلیس ملقب به «بیگ سیکس» ، سه تیم بزرگ ایتالیا و سه تیم بزرگ اسپانیا در حرکتی کودتا مانند تصمیم به تشکیل سوپرلیگ اروپا گرفته اند تا لیگ جدیدی را که درآمدسرشاری را نصیب این تیم‌ها می‌کند تشکیل دهند.

با توجه به آنچه امروز انقلاب در فوتبال جهان عنوان می‌شود، اتحادیه فوتبال اروپا به اتفاق آرا تایید کرده که لیگ قهرمانان اروپا از سال 2024 با حضور 36 تیم برگزار خواهد شد؛ تصمیمی که به نظر می رسد با اتفاقات رخ داده طی ساعات اخیر مبنی بر برگزاری سوپرلیگ اروپایی ارتباط مستقیم داشته است.

بر اساس نتایجی که تیم ها در 10 بازی اول خود به دست خواهند آورد، جدول مسابقات شکل می گیرد. 8 تیم اول راهی مرحله یک هشتم نهایی می شوند و از طرف دیگر تیم های حاضر در رتبه های نهم تا بیست و چهارم مسابقات پلی آف را برگزار کرده تا هشت تیم دیگر به جمع 16 باشگاه پایانی رقابت ها صعود کنند.

تغییراتی که در لیگ قهرمانان اروپا ایجاد می شود حاکی از آن خواهد بود که 12 تیم به این مسابقات اضافه خواهند شد. همچنین در دوره اول این مسابقات هر تیم 10 بازی انجام خواهد داد؛ یعنی چهار مسابقه بیشتر از فرمت فعلی مسابقات.

گفتنی است مراحل حذفی مانند فرمت فعلی لیگ قهرمانان اروپا برگزار خواهد شد و به طور کلی به جای 125 بازی، 225 مسابقه انجام خواهد شد.

 

مرتبط:

ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا به حالت تعلیق درآمد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر