18:30 05 اگست 2021
فوتبال
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رییس سابق باشگاه بارسلونا، از شروع طراحی سوپر لیگ تا آخرین روز حضورش در بارسا، یکی از چهره های کلیدی این پروژه بود.

به گزارش اسپوتنیک، جوزپ ماریا بارتومئو رئیس اسبق بارسلونا شخصی بود که ایده اصلی ایجاد سوپرلیگ را مطرح کرد. او مدت ها به دنبال آن بود و با مدیر یوونتس آنیلی صحبت کرد و باعث جذب نظر او شد.

پس از مدتی کوتاه فیورنتینو پرز رئیس رئال مادرید هم به این ماجرا اضافه شد. سایت معروف فوتبالی «گل» گزارش داده که بحث های ابتدایی درباره تشکیل این تورنمنت در فصل 16-2015 آغاز شد و چندین باشگاه نخبه اروپایی به فکر تشکیل تورنمنتی با حضور تیم های بزرگ اروپای افتادند.

هر چند این بحث ها در آن زمان به جایی نرسید و اتحادیه باشگاه های اروپا و یوفا، قبل از اینکه این صحبت ها تبدیل به برنامه ای مشخص شوند، باشگاه ها را آرام کردند. بارتومئو اما در بارسلونا به دلیل مدیریت بد اخراج شد و برای همین ماجرا به دست پرز رسید. بارتومئو در آخرین مصاحبه اش به عنوان رئیس بارسلونا تایید کرد که این تیم جزو تیم های حاضر در سوپرلیگ خواهد بود.

بحث های ابتدایی و اصلی تشکیل یک سوپرلیگ بالقوه در فصل 16-2015 شروع به شکل گیری کرد، در نهایت این بحث ها منجر به اعلام روز یکشنبه در مورد توافق 12 باشگاه برای تشکیل مسابقات سوپرلیگ شد. این پروژه اما کمتر از 48 ساعت از زمان تشکیل آن منحل شد.

 

 

 

 

مرتبط:

مصاحبه پرز پس از شکست سوپرلیگ؛ مگر کسی را کشته بودیم؟ سوپرلیگ در حالت آماده‌باش است!
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر