02:37 17 اکتوبر 2021
فوتبال
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سه باشگاه مطرح سوپرلیگ از مواضع شان در خصوص اصلاحات در فوتبال کوتاه نیامده اند.

به گزارش اسپوتنیک، دادگاه عالی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه پرونده پرسش دادگاه شماره 17 شهر مادرید از این سازمان را ثابت کرد.

دادستان مادریدی از دادگاه عالی اتحادیه اروپا پرسیده بود که آیا یوفا این حق را دارد که موضعی غالب و انحصارطلبانه را در فوتبال اروپا داشته باشد و باشگاه های موسس سوپرلیگ را تنبیه کند و آیا این اقدام، موضعی علیه رقابت آزاد نیست.؟

با اعلام صفحه توییتر دادگاه اتحادیه اروپا، اتحادیه سوپرلیگ از نهادهای یوفا و فیفا بابت نقض قوانین رقابت در اتحادیه اروپا شکایت کرده است. پیش تر اتحادیه سوپرلیگ از دادگاه مادرید حکم گرفته بود که فعالیت آن ها قانونی است و یوفا حق جریمه آن ها را ندارد. 

در همین حال، رسانه‌های اروپایی گزارش کرده اند که پروژه سوپرلیگ هنوز متوقف نشده است. در حقیقت هر چند که روی کاغذ فقط رئال مادرید، بارسلونا و یوونتوس در این پروژه باقی مانده اند اما حقیقت چیز دیگری است چرا که هیچ کدام از دوازده باشگاه موسس تا این لحظه امور حقوقی را برای انصراف انجام نداده اند.

سوپرلیگ تورنمنتی است که با حمایت دوازده باشگاه بزرگ اروپا قرار بود جایگزین لیگ قهرمانان اروپا شود اما تهدیدهای یوفا و برخی هواداران باعث شد تا 9 تا از باشگاه ها فعلا از حضور در تورنمنت انصراف بدهند و رئال مادرید، بارسلونا و یوونتوس تنها تیم هایی هستند که هنوز در تورنمنت باقی مانده اند.

 

 

 

مرتبط:

ضد حمله رهبران سوپرلیگ بر علیه یوفا
حمله رئیس پی‌اس‌جی به سوپرلیگ: "سوپرلیگ از منافع فوتبال دفاع نمی‌کند"
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر