08:58 26 جولای 2021
فوتبال
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

با انتخاب ستاره برازیلی، پس از جدایی راموس، برای ‌نختین بار یک غیر اسپانیایی، کاپیتان رئال مادرید شد.

به گزارش اسپوتنیک، خبر جدایی سرخیو راموس از رئال مادرید بمب خبری چهارشنبه شب در فوتبال جهان بود که سایر اخبار این رشته از جمله خبرهای جام ملت‌های اروپا را تحت تاثیر خود قرار داد.

با جدایی راموس از رئال، حالا این تیم باید به دنبال کاپیتان جدیدی باشد. نکته مهم اما اینجاست که همه گزینه‌هایی که مستحق دریافت بازوبند کاپیتانی رئال مادرید در شرایط فعلی هستند بازیکنان خارجی این تیم به شمار می‌روند.

این یعنی برای اولین بار از سال 1904 یک بازیکن خارجی و غیراسپانیایی بازوبند کاپیتانی تیم پرافتخار پایتخت اسپانیا را به بازو خواهد بست. آخرین بار فدریکو رووئلتو گواتمالایی 117 سال پیش به عنوان یک غیر اسپانیایی کاپیتانی رئال را بر عهده داشت.

مارسلو، بنزما و واران سه کاپیتان رئال مادرید برای فصل آینده به شمار می‌روند. این یعنی نه تنها کاپیتان اول تیم بلکه بین سه کاپیتان اول تیم رئال هم هیچ بازیکن اسپانیایی وجود ندارد.

به این ترتیب، مارسلوی برازیلی در صورت ماندگار شدن در رئال بازیکنی تاریخ‌ساز خواهد شد و بعد از 15 سال حضور در این تیم تبدیل به اولین بازیکن خارجی از سال 1904 می‌شود که بازوبند کاپیتانی سفیدها را می‌بندد.

آرتور جانسون انگلیسی در سال 1902 تبدیل شد به اولین کاپیتان خارجی رئال‌مادرید. آخرین کاپیتان غیراسپانیایی این تیم هم فدریکو رویرتو از گواتمالا بود که در سال 1904 بازوبند رئال را به بازو بست و از آن به بعد به مدت 117 سال همه کاپیتان‌های رئال‌مادرید اهل اسپانیا بوده‌اند.

قانون در رئال مادرید این است که بازیکنی که بیشترین سابقه را دارد بازوبند کاپیتانی را می‌بنند و به این ترتیب مارسلو کاپیتان تاریخ‌ساز رئال خواهد بود.

 

مرتبط:

فوری؛ راموس از رئال جدا شد
واکنش راموس پس از جدایی از رئال مادرید + عکس
پایان 16 سال وفاداری؛ نگاهی به آمار و افتخارات راموس در رئال مادرید + عکس
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر