12:39 19 اکتوبر 2021
فوتبال
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رییس باشگاه یوونتوس اذعان کرد که آنان آماده گفتگوی با یوفا در باره سوپرلیگ اروپا هستند.

به گزارش اسپوتنیک، 2 ماه گذشته سوپرلیگ اروپا با 12 باشگاه بزرگ آغاز شد ولی بیشتر از 48 ساعت دوام نداشت.

 تیم‌های اتلتیکومادرید، رئال مادرید، بارسلونا، یوونتوس، میلان، اینتر، منچستریونایتد، منچسترسیتی، چلسی، تاتنهام، آرسنال و لیورپول 12 باشگاهی بودند که اعلام کردند می‌خواهند در لیگی غیر از لیگ قهرمانان اروپا به نام «سوپرلیگ» بازی کنند اما اقدام آنها با اعتراض شدید هواداران فوتبال روبه‌رو شد.

در تازه‌ترین مورد هم در این خصوص، آندره آنیلی، رییس باشگاه یوونتوس می‌گوید که آنان آماده گفتگوهای بیشتر در پیوند به سوپرلیگ اروپا هستند. آنیلی خطاب الکساندر چفرین، رییس یوفا گفت که آنها ترسی از تهدیدها ندارند و آماده مذاکره هستند.

آنیلی روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی گفت:«ما از تهدیدها نمی ترسیم و اطمینان داریم که اقدامات قانونی ما نتایج رضایت بخشی را به دنبال خواهد داشت، اما اگر به گفتگو برگردیم موفقیت واقعی است.»
رییس باشگاه یوونتوس در بخش دیگری از صحبت‌هایش در خطاب به رییس یوفا گفت:«من برای چفرین احترام دارم، اما کسانی که در دنیای تجارت کار می‌کنند می‌دانند احترام به توافق‌نامه عدم افشاگری به چه معناست. از همین‌رو، همانطور که بلافاصله از همه سمت‌های خود استعفا دادم، معتقدم که درست عمل کرده ام.»

آنیلی در ماه اپریل در میان واکنش‌های شدید در پیوند به تاسیس سوپرلیگ اروپا از سمت خود به عنوان رئیس کمیته اجرایی یوفا استعفا داد. رییس باشگاه یوونتوس در باره محرومیت موسسان سوپرلیگ اروپا از لیگ قهرمانان گفت:«ما کاملاً مطمئن هستیم که در لیگ قهرمانان اروپا در فصل 2021-2022 بازی خواهیم کرد

پس از تصمیم وزارت دادگستری سوئیس، یوفا برای مجازات سوپرلیگی‌ها ناکام مانده و اکنون دادگاه تجاری شعبه 17 شهر مادرید رای خود را در مورد پرونده تیم‌های حاضر در سوپرلیگ و یوفا صادر کرده که به نفع این تیم‌ها می‌باشد و به اساس آن یوفا هیچ اقدامی یا مجازاتی علیه این تیم‌ها نمی‌تواند داشته باشد.

بعضی ادعایی نیز مطرح است که این دادگاه به مقامات عالی رتبه یوفا از جمله الکساندر چفرین هشدار داده که اگر بر علیه سه تیم سوپرلیگی (یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا) اقدامی نماید، تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و مجازات نقدی خواهند شد.

 

 

 

مرتبط:

هشدار دادگاه سوئیس به یوفا و فیفا در مورد بنیان‌گذاران سوپرلیگ اروپا
افشاگری رییس بارسلونا؛ لاپورتا از بنیان‌گزاران واقعی سوپرلیگ اروپا نام برد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر