23:06 05 اگست 2021
فوتبال
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

فدراسیون فوتبال انگلیس ضمن ابراز انزجار از توهین‌های نژادپرستانه به بازیکنان رنگین‌پوست تیم ملی، از آنان حمایت کرد.

به گزارش اسپوتنیک، پس از اینکه جیدن سانچو، مارکوس رشفورد و بوکایو ساکا موفق نشدند تا پنالتی‌های خود را در دیدار مقابل ایتالیا به گل تبدیل کنند، در شبکه‌های اجتماعی هدف توهین‌های نژادپرستانه طرفداران تیم ملی انگلیس قرار گرفتند تا فدراسیون فوتبال انگلیس با انتشار بیانیه‌ای، این اقدام را محکوم کند.

در بیانیۀ فدراسیون فوتبال انگلیس آمده است:«نمی‌دانیم چطور باید بگوییم که چنین رفتارهای مشمئز کننده‌ای در این ورزش جایی ندارد و هرچه در توان داریم را به کار خواهیم بست تا شاهد چنین حملاتی نباشیم. از دولت و افراد مسئول می‌خواهیم تا حتی در زندگی واقعی این افراد نیز تنبیهات سختی در نظر بگیرند تا دیگر شاهد چنین برخوردهایی نباشیم. همچنین شبکه‌های اجتماعی نیز باید مسئولیت‌پذیر باشند و از دسترسی چنین افرادی به حساب‌های کاربری خود جلوگیری کنند.»

بوریس جانسون نخست وزیر امروز در توییتی ضمن محکوم کردن توهین های نژادی به بازیکنان رنگین پوست تیم ملی فوتبال انگلیس نوشت: از این تیم انگلیس باید به مثابه قهرمانان تجلیل کرد نه آنکه در رسانه های اجتماعی به آنها توهین شود.

این در حالی است که لیگ برتر فصل گذشته را با شعار «جایی برای نژادپرستی نیست» آغاز کرده بود و تمامی باشگاه‌های انگلیسی دست به تحریم یک هفته‌ای شبکه‌های اجتماعی زده بودند. اقداماتی که برای حذف این پدیده کارساز نبوده است.

مرتبط:

پایان انتظار 53 ساله آتزوری توسط مانچینی؛ تاج گذاری ایتالیا در یورو‌ پیش چشمان شاهزاده ویلیامز
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر