06:12 21 سپتمبر 2021
فوتبال
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

بر اساس یافته‌های خبرنگاران رسانۀ IUSPORT، هیچ یک از 12 تیم از سوپرلیگ اروپا انصراف نداده اند.

به گزارش اسپوتنیک، نتایج بررسی‌های خبرنگاران رسانۀ «IUSPORT» از دادگاه شهر مادرید نشان می‌دهد که برخلاف گفته‌ها، هیچ یک از دوازه‌ باشگاه که در آغاز حامی طرح سوپرلیگ اروپا بودند، از این پروژه انصراف نداده اند.

چهار ماه پیش و به دنبال انتشار اخبار شکل‌‌گیری و بالفعل شدن پروژه پر حاشیه سوپرلیگ اروپا و اعتراض گسترده مقامات یوفا و برخی هواداران، 9 باشگاه با انتشار بیانیه‌‌هایی از حضور در این لیگ کناره‌ گیری کردند تا تنها سه باشگاه رئال مادرید و بارسلونا از اسپانیا و یوونتوس از ایتالیا در این پروژه جنجالی باقی بمانند.

در چنین ووضعیتی، روز جمعه قبل قاضی لوئیز دلارا در دادگاه ویژه رسیدگی به این پرونده در شهر مادرید اسپانیا تأکید کرد که این بیانیه‌ ها فاقد ارزش و اعتبار قانونی بوده و دلیل موجهی بر کناره‌ گیری از این پروژه نبوده است.

بر اساس بیانیه سه باشگاه مؤسس یعنی یوونتوس و بارسلونا و رئال مادرید، این پرونده در ادامه روند بررسی و رسیدگی قانونی خود، در دیوان دادگستری اروپا (CJEU) پیگیری خواهد شد.

در این میان، مواضع باشگاه‌ های انگلیسی حاضر در این پروژه، هنوز به میزان کافی روشن نیست وبه نظر می رسد موضع باشگاه های انگلیسی در خصوص پروژه سوپرلیگ اروپا، به نوعی سیاست "یکی به نعل و یکی به میخ" است؛ زیرا از طرفی نمی‌خواهند خدشه‌ای بر روابط خوبشان با یوفا وارد شود و از سی دیگر، دوست دارند که از مزایای حضور در طرح جامع سوپرلیگ اروپا نیز بهره مند باشند.

مرتبط:

هشدار دادگاه سوئیس به یوفا و فیفا در مورد بنیان‌گذاران سوپرلیگ اروپا
افشاگری رییس بارسلونا؛ لاپورتا از بنیان‌گزاران واقعی سوپرلیگ اروپا نام برد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر