03:52 21 سپتمبر 2021
فوتبال
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

هافبک پیشین تیم ملی ایتالیا نگرانی‌اش در مورد آیندۀ مردم افغانستان را ابراز کرد.

به گزارش اسپوتنیک، پس از سقوط دولت جمهوری اسلامی در افغانستان، گروه طالبان یک شنبه شب کنترول تمام افغانستان را در دست گرفتند.

حضور دوباره طالبان در افغانستان، نگرانی بسیاری از جهانیان را برانگیخته است. در همین راستا، کلودیو ماکیزیو، هافبک پیشین تیم ملی ایتالیا نگران آینده مردمان افغانستان پس از روی کار آمدن طالبان در آن کشور است.

این ستاره فوتبال ایتالیا با نشر مطلبی در شبکه‌های اجتماعی، به این روزهای افغانستان واکنش نشان داد. ماکزیو در این باره نوشت:«رویای زنان، دختران و دختر بچه ها ویران شده و آزادی شان نابود شده است. آن ها را با ناامیدی شان، به حال خودشان می گذارند.»

هافبک پیشین تیم ملی ایتالیا در ادامه نوشت:«مردمانی که از یک هواپیما آویزان می شوند و سرنوشت شان فراموش شدن است. غرب که فقط از الفاظ دهان پر کن «آزادی» و «برادری» استفاده می کند، این مردم را نادیده می گیرد. من نمی خواهم در جهان عدالت باشم؛ می خواهم در عدالتی جهانی باشم که اگر در برابر همه این ها کاری از دستش بر نیاید، وجود ندارد.»

در حالی که طالبان در افغانستان قدرت را به دست گرفته است، نهادهای بین المللی حقوق بشر نسبت به عواقبی که این تغییر سیستم می تواند برای مردم آن کشور به ویژه زنان در بر داشته باشد، ابراز نگرانی کرده اند.

مرتبط:

واکنش بوفون به وضعیت کنونی افغانستان + ویدیو
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر