03:45 21 اکتوبر 2021
فوتبال
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

فوق ستاره آرجنتینی پاری‌سن‌جرمن از چهار بازیکنی نامبرد که شایستۀ توپ طلا هستند.

ب به گزارش اسپوتنیک، در روز 29 نوامبر، برنده اصلی جایزه توپ طلای 2021 فرانس فوتبال معرفی خواهد شد و امروز نامزدهای دریافت این جایزه انتخاب شدند.

2 سال قبل اما لیونل مسی ستاره وقت بارسلونا بود که موفق شد بالاتر از ویرجیل فن دایک و کریستیانو رونالدو، توپ طلای ششم را تصاحب کند و امسال نیز شانس بسیار خوبی برای دریافت این جایزه دارد.

فوق ستاره آرجنتینی هرچند فصل موفقی با بارسا نداشت ولی با تیم ملی کشورش فاتح کوپا آمه ریکا شد تا یکی از مدعیان اصلی توپ طلا باشد.

ستاره 34 فوتبال جهان در مصاحبۀ با فرانس فووتبال در باره بهترین بازیکنان سال 2021 از نگاه خودش گفت:

«نیمار و کیلیان امباپه از نظر من جزو بهترین های 2021 بودند. پس از آن می‌توان بازیکنان دیگری را نام برد که از لحاظ فردی عالی بودند؛ روبرت لواندوفسکی یا کریم بنزما که سال بزرگی داشتند.»

مسی در ادامه در خصوص شرایط کسب این جایزه گفت:

«برای برنده شدن توپ طلا باید از لحاظ انفرادی در سطح بسیار بالایی باشید. همچنین فتح لیگ قهرمانان، یورو و کوپا آمه ریمکا نیز فاکتور بسیار مهمی برای کسب توپ طلا محسوب می شود. برای توپ طلا باید تیمی و انفرادی، سال موفقی را پشت سر گذاشته باشید.»

سال گذشته به خاطر پاندمی ویروس کرونا و همچنین متوقف شدن لیگ‌های فوتبال، مراسم توپ طلای 2020 برگزار نشد. سال گذشته خیلی‌ها معتقد بودند که روبرت لواندوفسکی، ماشین گلزنی لهستانی بایرن مونیخ، شایسته کسب این جایزه بود، اما بدشانسی مهاجم باواریایی‌ها باعث شد تا مراسم به طور کلی لغو شود.

 

مرتبط:

مراسم معرفی نامزدهای جایزه توپ طلا آغاز شد  + عکس
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر