06:03 18 اکتوبر 2021
فوتبال
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

گل دوم تیم ملی فرانسه در بازی شب گذشته مقابل اسپانیا در شرایطی که آفساید به نظر می‌رسید، ثبت شد.

به گزارش اسپوتنیک،  شب گذشته در چارچوب فینال لیگ ملت‌های اروپا ، تیم ملی فرانسه با نتیجه 2 بر یک از سد اسپانیا گذشت تا به عنوان قهرمانی این رقابت ها برسد.

اما گل دوم فرانسه بسیار مشکوک به آفساید بود به طوری که هواداران اسپانیا پس از این گل در شبکه های اجتماعی اعتراض زیبایی را روانه داور مسابقه و همچنین VAR کردند که این گل را تایید کرده است اما علت اینکه این گل آفساید گرفته نشد چه بود؟

این مهاجم پاری‌سن‌جرمن روی توپ منحرف شده در موقعیتی عالی قرار گرفت، با اونای سیمون تک به تک شد  دروازه را باز کرد. بسیاری باور داشتند که این بازیکن در شرایط آفساید قرار داشت اما آنتونی تیلور گل را سالم اعلام کرد.

در واقع طبق قوانین جدید آفساید، اگر مدافعی به قصد دفع توپ به آن ضربه بزند، آفساید از بین می رود و در اینجا هم همین اتفاق رخ داد. بوسکتس پس از بازی در حالی که به داوری معترض بود درباره این صحنه گفت:

«داور به ما گفت گارسیا می‌خواست توپ را دفع کند و این کار آفساید را از بین می‌برد. اما به نظرم گارسیا می‌خواست توپ را دفع کند چون توپ به امباپه می‌رسید. این منطقی نیست.»
اریک گارسیا نیز گفت:«گل امباپه کاملاً آفساید بود. داور به من گفت که تو سعی داشتی توپ را بزنی ولی من در آن شرایط باید چه کار کنم؟ باید عقب بکشم که بگذارم امباپه برود و گل بزند؟ شاید منظورشان این است. به هر حال این قانون فوتبال است.»

آلفونسو پرز بورول ، کارشناس داوری MARCA نیز این تصمیم را درک نکرد و سوال کرد که چرا پخش مجدد یوفا خط آفساید را نشان نداد تا مشخص شود که امباپه در زمان پاس در ابتدا از آخرین مدافع جلوتر بود.

داور سابق در رادیو MARCA گفت:«چیزی که باورنکردنی است این است که آن‌ها خطی را ایجاد نکردند در حالی که به نظر می‌رسد او در موقعیت آفساید قرار دارد. امباپه در بازی مداخله می‌کند و آفساید است. این حتی با یک تماس از سوی گارسیا هم صادق است.»

طبق قوانین جدید فوتبال به دلیل اینکه مدافع اسپانیا به نام «اریک گارسیا» به صورت تعمدی سعی در بازگشت توپ داشت و روی توپ اثرگذار بود، در این حالت داور معتقد است که آفساید دیگر معنا ندارد و گل امباپه به شکلی صحیح به ثمر رسیده است.

 

 

 

 

مرتبط:

زور اسپانیا به فرانسه نرسید؛ تاج گذاری خروس ها در لیگ ملت ها با درخشش بنزما و امباپه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر