از عبدالله عبدالله تا آریانا سعید؛ واکنش‌ها به حمله بر احمد ولی هوتک

از عبدالله عبدالله تا آریانا سعید؛ واکنش‌ها به حمله بر احمد ولی هوتک

© Sputnik /
تحلیل و مقالات
دریافت لینک کوتاه
0 20

حملهٔ مردان ناشناس به احمد ولی هوتک، از ورزشکاران رشتهٔ مبارزات آزاد در افغانستان واکنش‌های فراوانی را برانگیخته است.

در این حمله که در کارتهٔ پروان شهر کابل رخ داد، آقای هوتک به ضرب چاقو از ناحیهٔ شکم زخم برداشته است.

قرار بود وی روز دوشنبه (۱۵ اکتوبر) برای شرکت در یک رقابت به روسیه سفر کند.

عبدالله عبدالله رییس اجرایی دولت افغانستان به این حمله واکنش نشان داده و از پیگیری این رویداد توسط نهادهای امنیتی خبر داد:

در صفحهٔ فیسبوک رسمی رییس اجراییه افغانستان گفته شده است که در پی این حمله «به وزارت داخله و رياست امنيت ملى هدايت داده شد تا عاملين اين قضيه را دستگير و تحقيقات جدى را در زمينه آغاز نمايند».

محمد حنیف اتمر مشاور پیشین امنیت ملی افغانستان نیز این حمله را محکوم کرده است. آقای اتمر گفته است که پس از مشورت با خانوادهٔ هوتک، آمادهٔ همکاری برای تداوی آقای هوتک است:

نثار احمد بهاوی، از قهرمانان تکواندوی کشور نیز، این حمله را محکوم کرده و نوشته است که «از نهادهای عدلی، قضایی و نیروهای امنیتی جدا تقاضا داریم تا هرچه زودتر عاملان این قضیه را بازداشت و به پنجۀ قانون بسپارند».

آریانا سعید، آوازخوان نامدار افغانستان نیز با انتشار عکسی از بازمحمد مبارز دیگر ورزشکار مبارزات آزاد در حین عیادت از هوتک، برای پایداری «وحدت ملی» در کشور ابراز امیدواری کرده است:

عزیزالله ایما، رمان‌نویس کشور نیز در پیامی از انتقاد اخیر هوتک از حمدالله محب سفیر پیشین افغانستان در امریکا یاد کرده و به طور غیر مستقیم آن را به این حمله مرتبط دانسته است.

هوتک چندی پیش از برخورد سفارت افغانستان در امریکا به شدت انتقاد کرده بود:

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر