18:37 26 اکتوبر 2020
تحلیل و مقالات
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

هاویر کولاس در مطلب منتشره در نشریه El Mundo (اسپانیا) می نویسد، در سال 1961، وقتیکه یوری گاگارین در میدان فضایی قدم میزد و میخواست اولین فضانورد در تاریخ بشر گردد، او جهت رفع حاجت ایستاده شد.

 یوری گاگارین مقصر همه چیز است. در سال 1961، یوری گاگارین در میدان فضایی قبل از پرواز جهت رفع حاجت ایستاده شد. چون هیچ توالت در نزدیکی وجود نداشت، وی مجبوراً به تایر بس رفع حاجت نمود. گاگارین، بدون آن که خود گمان داشته باشد، به خرافات دامن زد که متعاقباً هیچ کس نخواست از آن صرفنظر نماید. روسها با اطمینان میگویند كه از آن زمان به بعد، همه هیات های فضایی شوروی و روسیه به طور مقدس این عنعنه را رعایت میکنند. فضانوردان زن در ظرف شیشه ای ادرار می کنند و بعداً محتویات آن را بروی تایر موتر قبل از پرواز می ریزند.

اگر جدی گفته شود، فهرست عنعنات فضایی بس بزرگ است: گل میخک سرخ باید در مقابل دیوار کرملن، در جای که ظرف حاوی خاکستر گاگارین قرار دارد، گذاشته شود، صبحانه را باید با شامپاین خورد، باید بروی دروازه اتاق هوتل امضا کرد، درخت باید شاند، یا همیشه تعویظ با خود حمل کرد. فضانوردان معمولاً شب قبل از پرواز اولین فیلم سینمایی"ولادیمیر موتیل" بنام "آفتاب سفید صحرا" اتحاد جماهیر شوروی سابق را تماشا می کنند. همه چیز تکرار می شود، اما اکنون "رفع حاجت ادارا" بر تایر موتر قبل از شمارش معکوس غیرممکن خواهد شد، زیرا لباس های جدید فضایی «Sokol-M» که ماه گذشته به نمایش گذاشته شد، مجرا یا چیزی شبیه به آن ندارد. کمپنی هوایی-فضایی «زیوزدا» که این لباس ها را طراحی کرده، اعلام میدارد که عنعنات مشابه هنگام ساختن لباس فضایی پیش بینی نه شده اند.

روسیه کشور معتقد به خرافات است. مردم در آنجا هنگام استقبال از همدیگر از آنسوی چوکات دروازه به همدیگر دست نمی دهند. اما پرواز به سمت ستارگان امر جدی است، بنابراین طراحان لباس فضایی سعی مینمایند این اشتباه را اصلاح کنند. اگر زنان در ظرف شیشه یی ادرار می کنند و سپس آن را بر روی تایر موتر می ریزانند، احتمالاً، مردان نباید عقب بمانند. شاید این کار را از قبل انجام دهند. شبیه بودن به گاگارین دشوارتر شده است.

دیدگاه‌ها و نظریاتی که در مقالات نشر می‌شوند، مربوط به سخنران می‌باشند و ممکن با نظریه اسپوتنیک، مطابقت نداشته باشند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر