18:57 06 اگست 2020
تحلیل و مقالات
دریافت لینک کوتاه
0 225
ما را در دنبال کنید

دانشمندان مواد غذایی ساده ای که موجب افزایش طول عمر می شود را نام بردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه "آرگویمنت اند فکت / استدلال ها و حقایق"، دانشمندان رژیم غذایی کشورهای مختلف را مورد مطالعه قرار دادند و الگویی میان امید به زندگی و جوانی و استفاده از غذاهای سالم یافتند.

در این راستا، خانم ماریا موخینا ، متخصص تغذیه گفت، محصولاتی که حاوی آنتی اکسیدان ها هستند ، ماده هایی که در برابر رادیکال های آزاد مقاومت می کنند و ماده هایی که در مرگ سلول نقش دارند، صحبت به میان می آوریم.

محصولاتی با آنتی اکسیدان بالا شامل، چای سبز است که یک محصول ادرارآور و یک کاتالیزور برای فرآیندهای متابولیک است. به گفته موخینا ، خوب است که هر روز چای سبز بنوشید. خرما و سنجد تلخ (میوه ای نارنجی رنگ که همانند چای می توان آن را دم کرد؛ بسیار مفید است: خرما حاوی 23 اسید آمینه از جمله تریپتوفان است که باعث تثبیت روان و بهبود خلق و خوی می شود ، و سنجد تلخ (سرده) حاوی مقدار زیادی ویتامین A است که روند پیری را کند می کند و در فرآیندهای ایمنی بدن نقش دارد.

زغال اخته نیز حاوی مواد ضد توموری ، آنتوسیانین هستند که به لطف آنتی اکسیدان لیکوپن ، بدن را از پرخوری و افزایش وزن نجات می دهند. این مواد غذایی، باعث کاهش روند پیری می شوند.

دیدگاه‌ها و نظریاتی که در مقالات نشر می‌شوند، مربوط به سخنران می‌باشند و ممکن با نظریه اسپوتنیک، مطابقت نداشته باشند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر