20:54 10 جولای 2020
© REUTERS / Thomas Peter
محافظ ماسک دار سعی می‌کنند جلو عکس‌برداری دوربین را در نزدیکی بازار غذایی دریایی پکن بگیرد

مقامات بهداشت چین، پس از ثبت موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در بزرگترین بازار عمده فروشی پکن، از گسترش دوباره بیماری COVID-19 در این کشور هشدار داده‌اند.

پیدا شدن موارد جدید ابتلا  در چین نگرانی‌هایی را نسبت به شیوع موج دوم کرونا در این کشور ایجاد کرده است.

سخنگوی سرویس مطبوعاتی وزارت بهداشت چین گفته است که خطر گسترش بیشتر "COVID-19" در پکن به دلیل شیوع  دوباره ویروس کرونا  در بزرگترین بازار عمده فروشی این شهر بسیار زیاد است.
این در حالی است که مقامات کمیسیون ملی بهداشت چین اخیرا از شناسایی 57 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته در این کشور خبر دادند.

شین فادی بزرگترین بازار عمده فروشی پکن   پس از بررسی اپیدمیولوژیک بسته شد، زیرا روز شنبه مشخص شد که ، ویروس جدید روی تخته های خرد کردن ماهی در این بازار پیدا شده است.

بعد از مشاهده موارد جدیدی ابتلا به کرونا در منطقه "فنگ تای" پکن نیز 11 منطقه مسکونی و یک بازار محلی در جنوب این شهر، به شکل ویژه‌ای قرنطینه شدند.

افرادی هم که بتازگی به کرونا مبتلا شده اند به همین بازار بزرگ مرتبط هستند،  از 36 مورد ابتلا به کرونا در پکن 22 نفرشان در این بازار کار می کردند و بقیه با آنها در ارتباط بوده اند.

 مقامات چین همچنین در واکنش به مبتلا شدن شماری از مردم پکن به کرونا،  چندین مکتب  و کودکستان را تعطیل و هرگونه استفاده از وسایل ورزشی عمومی و سفر از سایر ولایت ها به پکن را نیز به طور موقت ممنوع کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

عکس های دیگر