17:53 14 دسمبر 2017
  عبدربه منصور هادی

  یک تن از مشاورین نظامی سعودی اظهار داشته است که قیادت نیروها هماهنگی و راهنمایی" هواداران " را عبدربه منصور هادی به عهده دارد

  © AP Photo/ SPA
  سیاسی
  دریافت لینک کوتاه
  0 11

  طبق گزارش آژانس خبری شبکه العالم این مشاور نظامی سعودی به خبرگزاری فرانسه تأکید کرد که ارتش و نیروهای ویژه قوای بحری عربستان درحال اجرای عملیاتی مشخص هستند.

  وی همچنین اذعان کرد که نیروهای ویژه سعودی در عدن سلاح و تجهیزات ارتباطی را در اختیار عناصر و باندهای مسلح وابسته به هادی قرار داده اند. وی خاطرنشان کرد که اردو و قوای بحری در عملیات تصرف جزیره "میون" در تنگه "باب المندب" مشارکت دارند, و نیروهای ویژه این جزیره را از دیگر مناطق جدا کرده و عملیات همچنان ادامه دارد.

  این درحالی است که پیشتر "عادل الجبیر" سفیر عربستان سعودی در آمریکا اظهارداشته بود که عربستان هیچگونه نیروی رسمی در عدن ندارد, البته مسأله اعزام نیروی زمینی به یمن همچنان مطرح است ولی این تصمیم طبق شرایط و با توجه به نیازها اتخاذ خواهد شد.

  حملات ائتلاف عربستان از 26 مارچ آغاز شده و همچنان ادامه دارد. در این حملات تجاوزکارانه، مناطق مسکونی و ساختمان ها هدف قرار گفته است که بر اثر آن تا کنون بیش از 500 نفر شهید شده اند که حدود 90 نفر از این شهدا کودک هستند.    

  برچسب ها
  بحران یمن
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک