01:04 13 نوامبر 2018
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران

گروپ تروریستی داعش، روسیه آسیای مرکزی و چین را تهدید میکند

© Sputnik / Vladimir Pesnya
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 10

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که داعش روسیه، آسیای مرکزی و چین را تهدید می کند

ظریف در سخنرانی خود در اجلاس امنیت و ثبات در منطقه سازمان همکاری شانگهای که روز پنج شنبه در مسکو افتتاح شد، ضمن بیان این مطلب استفاده از "نئوتروریست ها" به عنوان نقش آفرینان خارجی برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت برخی از کشور ها بر حذر داشت.

وزیر امور خارجه ایران اهمیت هماهنگی استراتژی های انفرادی و جمعی در مبارزه با تروریزم را خاطرنشان کرده و اظهار داشت که ایران کار تقویت حقوق بین المللی را مهم می داند و از موقف سازمان همکاری شانگهای در زمینه همکاری با سازمان ملل حمایت می کند.

سازمان همکاری شانگهای که در سال 2001 تأسیس شد، یک سازمان بین دولتی و بین المللی است که اکنون روسیه، چین، قزاقستان، قرقیزستان، تاجکستان و ازبکستان اعضای اصلی آن استند. علاوه بر این کشورهای مغولستان، هند، ایران و پاکستان و افغانستان دارای حق ناظر در این سازمان می باشند.

گروه تروریستی" دولت اسلامی" موسوم به داعش پس از آنکه اراضی وسیع را در شمال و شرق سوریه، شمال و غرب عراق به تصرف خود در آورد، روز 29 جون سال گذشته تشکیل خلافت اسلامی در این نواحی به رهبری البغدادی را اعلام کرد. این گروه وحشی و بیرحم که در حال گسترش فعالیت خود در دیگر کشور ها بویژه لیبیا، مصر ، افغانستان، یمن، تونس و نایجریا بوده و در دیگر نقاط جهان از جمله کشور های اروپایی عملیات تروریستی را اجرا می کند، یکی از بزرگترین معضلات فعلی در دنیا می باشد.

داعش بطور منظم "کافران" (مسیحیان، خبرنگاران، خارجیان و نظامیان) را به اشکال ددمنشانه اعدام کرده و ویدئوهای آنرا در اینترنت منتشر می کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک