04:04 15 نوامبر 2018
بیرق ایران

هشدار تهران به ریاض

© Fotolia / Borna_Mir
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

ایران درباره پیامد های جدی حملات هوایی بیشتر عربستان سعودی به نزدیکی سفارت خود در یمن هشدار داده است

به گزارش شبکه تلویزیونی"پرس تی وی"، غلام‌ علی خوشرو، نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، سه‌شنبه  با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت اظهار داشت که در دو ماه گذشته طیارات عربستان دو بار مناطقی در نزدیکی سفارت ایران را در پایتخت یمن مورد حمله قرار دادند.

این در حالی است که ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در حملات 20 اپریل و 25 می به شدت آسیب دید.

ناینده ایران در نامه خود به شورای امنیت نوشت: "میخواهم هشدار دهم که تکرار حملات هوایی مشابه در آینده در نزدیکی مقر نمایندگی دیپلماتیک کشورم می‌تواند پیامدهای جدی از جمله برای ایمنی و امنیت دیپلمات‌های ایرانی در صنعا داشته باشد."

خوشرو همچنین از شورای امنیت خواست فورا موضوع حمله نظامی عربستان سعودی به یمن را بررسی کند.

ائتلاف کشور های عربی به رهبری عربستان سعودی از روز 26 ماه مارچ عملیات نظامی موسوم به "طوفان قاطعیت" را علیه نیروهای حوثی در یمن و در حمایت از عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور سرنگون شده و فراری این کشور اجرا کرده است.هدف این عملیات وادار کردن حوثی ها به بازگرداندن هادی به قدرت است. با وجود اعلام پایان عملیات "طوفان قاطعیت" ، حملات هوایی ائتلاف کشور های عربی در یمن از اواخر اپریل با نام عملیات "احیای امید" ادامه یافته است.

به گفته سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، موضع مسکو جلوگیری از تشدید تنش در یمن و تلاش برای رعایت آتش بس از سوی تمام طرفها است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک