16:23 16 نوامبر 2018
تشریک مساعی استخبارت جهان در مبارزه با داعش

تشریک مساعی استخبارت جهان در مبارزه با داعش

© Sputnik /
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 10

رئیس استخبارات روسیه خواستار تشریک مساعی سرویس های ویژه جهان در مقابله با داعش شد

آلکساندر بورتنیکوف، رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه از سرویس های ویژه و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی جهان دعوت کرد تا مساعی خود را در زمینه مقابله با خطر رو به افزایش داعش متحد کنند.

بورتنیکوف در چهاردهمین نشست روسای خدمات خاص و نهادهای امنیتی و انتظامی 64 کشور که در شهر یاروسلاول روسیه به کار آغاز کرده است، با اعلام این موضوع تصریح کرد: "فکر می کنم که اوضاع فعلی نیاز به اقداماتی فوری و قاطعانه دارد که باید در راستای سرکوب و وارد آوردن فشار عقیدتی و اطلاعاتی بر تروریست ها بوده و در چارچوب نفشه ای مشترک انجام شود".

رئیس استخبارات روسیه با تاکید بر این که اینترنت وسیله مهمی برای تروریست ها در زمینه شیوع افراط گرایی است، خاطر نشان کرد که در این شبکه سایت های تقریبا همه گروه های تروریستی وجود دارند و مطالب آنها به بیش از 40 زبان منتشر می شود، او گفت: "فکر می کنم که در این شرایط سرویس های ویخدمات خاص باید به مشارکت گسترده بپردازند و همکاری موثری برای مقابله با تهدیدات فضای مجازی انجام دهند".
بورتنیکوف در باره اهداف این همکاری گفت: "باید اقداماتی انجام داد تا همه مطالب افراطی و خشونت طلبانه در اینترنت فروی کشف و بلوکه و سایت های حاوی این مطالب نیز بسته شود".

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک