02:40 21 سپتمبر 2018
مفتی سوریه: هدف اصلی همکاری روسیه و سوریه- نابود کردن تروریزم است

مفتی سوریه: هدف اصلی همکاری روسیه و سوریه- نابود کردن تروریزم است

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 20

شیخ احمد بدرالدین حسون مفتی اعظم سوریه در مصاحبه ای با "RT " گفت: رابطه روسیه و مسلمانان جهان اسلام همیشه نیک بوده و بر روی حقوق و آزادی انسان متمرکز می باشد.

به گفته وی، "روابط روسیه با جهان اسلام و عرب دارای ریشه های عمیق تاریخی است و چیز جدید نیست. بنابراین، من از تمام کسانی که این موضوع برایشان عجیب و غریب به نظر می رسد، سوال می کنم: " چی وقت کشورهای عربی و یا جهان اسلام با روسیه جنگیده است؟ " ما همیشه طرفدار حق هستیم. شیخ حسون گفت: روابط روسیه و جهان اسلام همواره کمک به فرد، دفاع از حقوق و آزادی انسان می باشد.

وی افزود: هدف اصلی همکاری کنونی مسکو و دمشق — مبارزه با تروریزم و جلوگیری از فعالیت های آنها می باشد. بنا براین، تمام جهان به جز روسیه، برای نجات مردم سوریه از خطر حتمی هیچ گونه اقدامی نکرد. به گفته وی، " زمانیکه مردمانی به منظور از بین بردن ایمان و عشق مان که حاکم سوریه است، وارد این کشور شدند، تمام جهان ایستاد و به تماشای ما که چگونه فردندان ما کشته می شوند، میراث تاریخی و فرهنگی ما از بین می رود، نشستند. شیخ حسون تاکید کرد، جهان به جای اینکه تروریزم را نابود کند، یک ائتلاف دورغین را ساخت. اما زمانیکه روسیه ظلم و ستم واقعی ائتلاف بین المللی را دید، اقدامات خود را با استفاده از تمام پتانسل خود برای حمایت از مظلومان در برابر ستمگران آغاز کرد.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک