07:21 23 سپتمبر 2018
سوریه

شکست داعش در حلب

© REUTERS / Hosam Katan
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 40

ده ها تن تروریست داعش حین مقاومت با نیرو های دولتی در حلب هلاک شدند

به گزارش آژانس خبری شبکه العالم، یک منبع آگاه نبردها در گفتگو با روزنامه «الوطن» سوریه اعلام کرد: قوای مسلح سوریه توانسته است در ظرف 48 ساعت گذشته درعملیات پاکسازی جاده «خناصر-  اثریا» که حلب را به حماه متصل می کند، بیش از صد تن تروریست های گروه تکفیری- صهیونیستی داعش را به هلاکت برسانند.

به گفته این منبع بیشتر این عناصر در اطراف منطقه اثریا به هلاکت رسیدند، منطقه ای که شاهد درگیری های سخت برای پاکسازی آن از عناصر داعش است.

این منبع افزود: تروریست های داعش بیش از 40 جسد عناصر خود را به منطقه عقیربات در شرق حماه منتقل کردند که تحت تسلط این گروه تروریستی قرار دارد و ده ها مجروح نیز به ولایت رقه برای معالجه منتقل شد. بیش از 30 تن از عناصر مسلح گروه جبهه النصره نیز در درگیری با نیروهای اردو که مورد پشتیبانی نیروهای دفاع ملی در جاده ای که خناصر را به اثریا متصل می کند، به هلاکت رسیدند.

همچنین اردوی سوریه توانست پس از درگیری ها در منطقه روستای القراصی در حومه جنوب غربی حلب یکی از رهبران جبهه النصره به لقب ابو سلیمان المصری را نابود کنند.

درگیری های مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارچ سال 2011 تا به امروز ادامه دارد. بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، این درگیری ها تاکنون بیش از 200 هزار نفر کشته بر جای گذاشته است. نیروهای ارتش این کشور با شبه نظامیان مسلحی که در جبهه های مختلف ظهور کرده اند، مبارزه می کنند. مهمترین و بزرگترین این گروها، گروه "دولت اسلامی"  داعش است. اکنون داعش بخش وسیعی از کشورهای سوریه و عراق را تحت اختیار خود قرار داده و یکی از بزرگترین معضل های بین المللی به شمار می آید.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک