03:34 21 سپتمبر 2018
تاکید امریکا بر انجام عملیات نظامی زمینی در سوریه

تاکید امریکا بر انجام عملیات نظامی زمینی در سوریه

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

براساس گزارش "RT " دبورا لی جیمز، وزیر قوای هوایی آمریکا در کنار بمباران هوایی علیه داعش بر نیاز انجام عملیات زمینی در سوریه و آزاد کردن قلمرویی که در اشغال تروریست ها قرار دارد، تاکید کرد.

اظهارات خانم جمیز کاملا بر خلاف وعده های باراک اوباما رئیس جمهور امریکا می باشد. رئیس جمهور امریکا در سال 2013 وعده سپرد که به هیچ عنوان نیروی زمینی به منطقه اعزام نخواهد کرد. وزیر قوای هوایی امریکا افزود: باوجود پیشترفت های عملیات هوایی در تضعیف دولت اسلامی داعش بازهم انجام عملیات زمینی به رهبری امریکا در سوریه ضروری است. به گفته وی، هدف اصلی عملیات زمینی- آزادی مناطقی که تحت کنترول داعش قرار دارد و حل و فصل وضعیت بحرانی در منطقه می باشد.
خانم دبورا لی جمیز افزود: عملیات هوایی بی نهایت مهم است، اما نمی توان تمام مسائل را حل و فصل کرد. وی اشاره کرد ، عملیات هوایی توانایی آزادی منطقه و حل و فصل بحران را در جا ندارد.
پیش از این واشنگتن اعلام کرد، که قصد دارد تقریبا 500 نیروی نظامی خاص ارتش امریکا را به منظور آموزش نیروهای اپوزیسیون سوریه برای مبارزه با داعش به سوریه اعزام کند. جانش ارنست سخنگوی قصر سفید گفت: نیروهای نظامی خاص امریکا به هیچ عنوان در عملیات های نظامی اشتراک نمی کنند.

مرتبط:

دونالد ترامپ: چطور امکان دارد از عملیات هوایی روسیه در سوریه حمایت نکرد
زمان ختم عملیات هوائی روسیه در سوریه
سرنگونی یکی از رهبران گروه "جبهه النصر" در سوریه
آغاز مرحله دوم عملیات ضد تروریستی روسیه در سوریه
استراتیژی امریکا در سوریه به شکست مواجه خواهد شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک