11:48 25 سپتمبر 2018
مذاکرات درباره سوریه در وین

حل بحران سوریه بدون سوریای ها

© AFP 2018 / Brendan Smialowski
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

نمایندگان اپوزیسیون و دمشق به کنفرانس وین دربحران سوریه دعوت نشدند

قدری جمیل، یکی از رهبران جبهه مردمی برای تغییر و آزادی سوریه (از جمله مخالفان معتدل رژیم فعلی در این کشور) در مصاحبه با خبرگزاری"ریانووستی" ، ضمن اعلام این مطلب گفت:" ما را در این نشست 14 نوامبر دعوت نکردند. چون هنوز در مورد تعریف اپوزیسیون و اینکه معارضان چه کسانی هستند، توافق حاصل نشده است. لاوروف پیشنهاد کرد برای مشخص کردن این قضیه فهرست تهیه شود. من فکر می کنم وین گام مهمی برای دعوت اپوزیسیون و رژیم خواهد شد".

قدری جمیل افزود فهرست اپوزیسیون متحده سوریه که روسیه پیشنهاد کرده متشکل از 38 اسم از جمله شرکت کنندگان شورای نیروهای سوریای در مسکو است.

درگیری های مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارچ سال 2011 تا به امروز ادامه دارد. بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان ملل متحد، این درگیری ها تاکنون بیش از 200 هزار نفر کشته بر جای گذاشته است. نیروهای ارتش این کشور با شبه نظامیان مسلحی از گروه های گوناگون مبارزه می کند. مهم ترین و بزرگترین این گروه ها، گروه تروریستی دولت اسلامی یا همان داعش است. اکنون داعش بخش وسیعی از کشورهای سوریه و عراق را تحت اختیار خود قرار داده و یکی از بزرگترین معضل های بین المللی به شمار می آید.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک