12:55 26 سپتمبر 2018
 تدارکات نیروی هوایی بریتانیا برای حمله به مواضع داعش در سوریه

توسعه قوای هوائی بریتانیا در قبرس

© AP Photo / Donato Fasano
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

بریتانیا تعداد طیارات اش در پایگاه قبرس را دو برابراقزایش میدهد

روز چهارشنبه بحث هایی در مجلس عوام پارلمان بریتانیا انجام شده و عصر همین روز در پایان این بحث ها درباره مسئله شرکت لندن در بمباران مواضع شبه نظامیان رای گیری خواهد شد. شکی نیست که نمایندگان به شرکت کشورشان در این عملیات رای موافق خواهند داد.

به نوشته روزنامه ایندپندنت "انتظار می رود در چارچوب تدارکات برای شرکت بریتانیا در جنگ با داعش ، طیارات بیشتری به قبرس اعزام شوند. مایکل فلون، وزیر دفاع بریتانیا امروز در آستانه رای گیری در پارلمان درباره مسئله گسترش عملیات محاربوی استفاده از دومین طیاره اکتشافی Airseeker Rivet Joint را مورد تائید قرار خواهد داد".

روزنامه بریتانیایی خاطرنشان می سازد در صورت تائید پیشنهاد دولت بریتانیا در پارلمان درباره شرکت این کشور در عملیات ضد داعشی در سوریه ، تعداد طیارت بریتانیایی در پایگاه قبرس دو برابر خواهد شد.
دو طیاره تورنادو و شش جنگنده Typhoon دارای راکت های مجهز به وسیله رهگیری لایزری به پایگاه قبرس اعزام خواهند شد. اکنون هشت فروند طیاره تورنادو در قبرس مستقر بوده و در عملیات ائتلاف بین المللی علیه داعش در عراق شرکت دارند.
انتظار می رود بمبارن مواضع داعش در سوریه چند ساعت پس از رای گیری در پارلمان بریتانیا آغاز شود اما وزارت دفاع بریتانیا هنوز این خبر را تائید نکرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک