13:45 24 سپتمبر 2018
داعش در عراق و سوریه سلاح کیمیایی استفاده می کند

شاهد جرم به خیانت متهم شد

© AP Photo / Ng Han Guan
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 01

سیاستمدار ترکی پس از مصاحبه با "راشا تودی" به جرم خیانت به وطن متهم شد

سارنوالی ترکیه علیه ارن اردم، نماینده پارلمان از طرف حزب جمهوری خواه خلق را به جرم خیانت به وطن متهم کرده و علیه وی تحریک دعوی گردید که فردا نمایندگان پارلمان ترکیه درباره سلب از مصونیت وی رای گیری خواهند کرد.

به گزارش نشریه صباح، دادستانی آنکسارنوای انقره پس از مصاحبه ارن اردم ، نماینده پارلمان این کشور با شبکه تلویزیونی "راشا تودی" که در آن گفت داعشی ها در سال 2013 مقدار زیادی گاز سارین از ترکیه دریافت کرده اند، تحقیقات در رابطه با وی را آغاز کرده است. به گفته سیاستمدارترک، از این گاز سمی در حملات کیمیایی به دمشق که صدها قربانی داشته، استفاده شده است.

یاداور می شود ارن اردم روز ده دسامبر شواهد و مدارک حاکی از ارسال گاز سارین از ترکیه به سوریه را به پارلمان ترکیه ارائه داد. به گفته این سیاستمدار در سال 2013 سارنوالی شهر آدنا ترکیه علیه ده نفر به اتهام ارسال گاز سارین به سوریه تحریک دعوی کرد، اما یک هفته بعد این متهمین را با وجود شواهد و مدارک جرمی ار توقیف خانه رها  شدند.
نماینده پارلمان ترکیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "راشا تودی" اظهار داشت هم در ترکیه و هم در غرب می دانند که چه کسانی در رأس حملات کیمیایی در سوریه در سال 2013 قرار دارند اما بطور بی اساس دولت بشار اسد را به این کار متهم می کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک