18:22 19 جولای 2018
Солдаты сирийской армии на окраине Алеппо

توافق در خروج شبه نظامیان باقی ماند از حلب

© AFP 2018 / George Ourfalian
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 10

برخی منابع خبری از توافق طرف‌های درگیر در حلب برای خروج گروه‌های مسلح از این شهر در ساعات آینده خبر می‌دهند.

العالم به نقل ازرویتر: شب سه شنبه به نقل از نماینده روسیه در سازمان ملل نوشت: توافق خروج شبه نظامیان از آخرین مواضه شان در حلب، در ساعات آینده نهایی خواهد شد.

در همین حال، یک رهبر گروه تررویستی "نور الدین زنکی" به فرانس پرس گفت: توافقی حاصل شده که مسلحین با نظارت ترکیه و روسیه از شرق حلب خارج شوند و این توافق ظرف ساعات آینده اجرایی خواهد شد.

وی افزود: مسلحین می توانند یکی از دو مقصد "حومه غربی حلب" یا ادلب را انتخاب کنند.

رویتر همچنین به نقل از یک منبع ترکیه ای نوشت: مسلحین و غیرنظامیانی که خواهان ترک حلب هستند، با موتر های سرویس به ادلب منتقل خواهند شد.

شبکه های حامی تروریزم در جهان عرب از جمله العربیه و الجزیره، در ساعات اخیر با اصرار زیاد، از توقف درگیری ها در شرق حلب و حصول توافق برای خروج بقایای تروریست‌ها از آخرین مناطق تحت اشغال در حلب خبر می‌دهند.

 دیگر طرف های درگیر در میان مسلحین هم اعلام کرده اند که این توافق با نظارت روسیه و ترکیه صورت گرفته و همۀ مناطق حلب را شامل می شود و طی مدت اجرای آن، "شهروندان" و مسلحین از شهر خارج می شوند.

از سوی دیگر، ارتش سوریه به پیشروی در مناطق شرقی حلب ادامه می دهد. وزارت دفاع روسیه امروز اعلام کرد که ارتش سوریه بر بیش از 98 % از مساحت شهر حلب را در اختیار دارد در حالی که کنترل مخالفان مسلح بر مناطق تحت سیطره اش با سرعت بسیار بالایی از دست می رود.

مسکو هم تأکید کرده که هم زمان با ادامۀ دیدارهای کارشناسان روس و آمریکایی در ژینو، مشورت های گسترده ای را با انقره دربارۀ حلب آغاز کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک