08:20 25 فبروری 2018

  سویدن از امریکا خواسته است تا در باره حوادث آن کشور توضیح بدهد

  © Fotolia/ AndyEmel
  سیاسی
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  وزارت امور خارجه سویدن از وزارت خارجه امریکا خواست دلیل اظهارات غلط دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا درباره تهدید تروریستی سویدن را توضیح دهد.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تی تی سویدن، سویدن خواستار توضیح وزارت خارجه امریکا در خصوص آنچه ترامپ وقوع حادثه امنیتی جمعه شب 17 فیبروری  در سویدن خواند، شد.

  دونالد ترامپ رئیس جمهوری در سخنرانی اخیر خود در میان جمعی از هوادارانش در فلوریدا به دروغ پردازی در خصوص حادثه ای در سویدن پرداخت که هیچگاه رخ نداده بود.

  وی با توضیح چرایی وضع ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور اسلامی از جمله ایران برای ورود به امریکا گفت: وقتی شما به آنچه در آلمان در حال رخ دادن است می نگرید، زمانی که به آنچه شب گذشته «جمعه» 17 فیبروری در سویدن رخ داد نگاه می اندازید… چه کسی اینها را باور می کند؟ تعداد زیادی «از این حوادث» اتفاق افتاده است، آنها «سویدن» با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند که تا پیش از این حتی فکرش را هم نمی کردند.

  این درحالیست که جمعه شب هیچگونه حادثه تروریستی یا خرابکارانه توسط هیچ گزارشگر، خبرگزاری یا مقام رسمی از سویدن منتشر نشده است.

  در همین حال مقام های مختلف خبری اعلام کرده اند، که ارجاع ترامپ به احتمال زیاد به مصاحبه ای باز می گردد که جمعه شب توسط فاکس نیوز و در خصوص پیوند میان افزایش میزان جرائم در سویدن با پدیده مهاجرت پخش شده است.

  گفتنی است این سخنان ترامپ واکنش ها و انتقادات متعددی در فضای مجازی به خصوص تویتر در خصوص آنچه کاربران این شبکه ها آن را ارائه اطلاعات نادرست از سوی رئیس جمهوری امریکا می خوانند در پی داشته است.

  مرتبط:

  نوع جدید مبارزه با سگرت در سویدن+ویدیو
  درگیری اتباع افغانستان و سوریه در سویدن باعث درگیری گسترده متعلمین مکتب شد
  پیدایش قبرستانی برای ملحدین سویدن
  تعهد سویدن برای کمک به افغانستان تا سال 2024
  حمله بر دختر14 ساله مسلمان در سویدن
  اکوادور به سویدن اجازه داد تا از جولیان آسانژ بازجویی کند
  درخشش دو قلوهای مهاجر افغان در تیم فوتبال نونهالان سویدن
  روسیه تهدید بزرگ برای سویدن است
  سنت پترزبورگ صاحب شماره تیلفون مانند سویدن شد
  افغانستان از سویدن خواستار کمک برای مدیریت منابع آبی شد
  مقامات سویدن کورس های آموزشی برای امامان باز می کنند
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک