18:06 03 جولای 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 50
ما را در دنبال کنید

سیوکوف: خروج ترکیه از ناتو کاملاً عینی میباشد.

کانستانتین سیوکوف داکتر علوم نظامی و رئیس اکادمی چالش های جیوسیاسی روسیه اظهار داشته است که با در نظرداشت سوتفاهم بین واشنگتن و انقره در ارتباط نواحی کردنشین سوریه، خروج ترکیه از ناتو کاملاً امکان پذیر است.

فعلاً عملیات نیروهای ترکیه "شاخه زیتون" در عفرین سوریه علیه نیروهای دموکرات سوریه" کردها" جریان دارد. اما ائتلاف امریکا در جستجوی ایجاد کشور کردستان در سرحدات سوریه و ترکیه میباشد که کاملاً بر ضد منافع ترکیه است.

ترکیه اعلام نمود که به هیچ وجه اجازه نمی دهد که در جوار سرحدات اش نیرو های امنیتی ایجاد شود. بعد از آن وزارت خارجه امریکا خبر داد  که واشنگتن قصد ایجاد "نیروهای امنیتی در جوار سرحدات سوریه نیست. اما با این هم ترکیه به عملیات تصفیوئی خود در عفرین سوریه ادامه میدهد که کُردها در انجا حاکم اند.

گفته میشود که عملیات ترکیه در عفرین جان مربیان امریکائی را تهدید می نماید. برعلاوه ترکیه از روسیه اس-400 خریداری نموده است و این به آن مفهوم است که در ناتو سیستم جدید دافع هوائی خارجی بوجود آمده است.

خروج ترکیه از ناتو به مفهوم از دست دادن عموم جبهه جنوب ناتو میباشد که با عث حضور قوی روسیه در آبهای بحیره مدیترانه میشود.

به نظر کارشناسان، فعلاٌ امریکا در حالت بسیار دشوار قرار دارد که خارج شدن از چنین حالت بدون خساره و یا از دست دادن هویت و اعتبار غیر ممکن است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر