06:42 05 اگست 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
413
ما را در دنبال کنید

فضل هادی مسلمیار، رئیس مجلس سنا به موضع گیری میر رحمان رحمانی، رئیس مجلس نمایندگان در مورد اظهارت چند روز قبل او، واکنش تند نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری صدای افغان، فضل هادی مسملیار،‌ رئيس مجلس سنای افغانستان در نشست علنی امروز(یکشنبه) مجلس سنا گفت: "با آنکه خواهان روابط بهتر کاری با مجلس هستیم، اما همین قدر می‌گویم که خود را اصلاح کن؛ وگرنه مردم می دانند که با چه فسادی در انتخابات درونی به ریاست مجلس رسیده‌ای؛ لطفاً وزن خود را سنجیده، ابراز نظر کنید."
آقای مسلمیار با بیان اینکه "رهبری مجلس حرف های بی مورد را که علیه مشرانو جرگه مطرح کرده است"، افزود که این مجلس در گذشته برای تعیین رهبری، دست به فساد و تنش زد و باعث بدنامی خانه ملت شد.


به گفته مسلیمار، بر اثر تقلب برخی از وکلای مجلس، کمیشنران پیشین کمیسیون های انتخاباتی اکنون در زندان به سر می برند.
رئیس مجلس سنا در نشست علنی روز سه شنبه هفته گذشته مجلس سنا گفت: "دوستان می‌گویند که رئیس کمیسیون انتخابات گفته که آرای بدون بایومتریک شمار نمی‌شود، سر پدرش شمار می‌کنم".
این اظهارات واکنش های گسترده را در شبکه های اجتماعی و رهبران سیاسی افغانستان بر انگیخت.
میر رحمان رحمانی، رئیس مجلس نمایندگان در واکنش به این اظهارات در نشست علنی روز چهارشنبه هفته گذشته این مجلس گفت: "برخی از افراد غیرمسوولانه از آدرس نهادهای ملی  به دور از هر گونه اخلاق سیاسی، سخنان توهین آمیز را تا سرحد دشنام به پدر مسوولان و کارمندان کمیسیون حواله می نمایند که نهایت جای تاسف است".
آقای رحمانی این سخنان "تنش آلود" و "مردود" دانسته، تاکید کرد، باید از اینگونه اظهارات جداً اجتناب شود تا حیثیت شورای ملی خدشه‌دار نشود.
قابل ذکر است که مسلمیار بعداَ در صفحه فیسبوکش اعلام کرد که در سخنانش نسبت به حوا علم نورستانی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات "الفاظ نامناسب" به کار برده و به این دلیل از او معذرت‌ می خواهد.

مرتبط:

مسلمیار: آرای بدون بایومتریک را «سر پدر رئیس کمیسیون انتخابات» می قبولانیم + ویدیو
منتقدان: سخنان مسلمیار شرم آور است
معذرت خواهی فضل هادی مسلمیار از حوا علم نورستانی
واکنش رئیس کمسیون انتخابات به اظهارات مسلمیار
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر