18:39 06 اگست 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 31
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه عربستان امروز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای نقض حاکمیت عراق از سوی ایران بخاطر حمله به پایگاه های نظامی امریکا را محکوم کرد.

به گزارش اسپوتنیک. ریاض مجدداً از همه طرفین درگیری خواست "تا اوضاع را متشنج تر نکنند و به حفظ ثبات و امنیت عراق کمک نمایند."
صبح چهارشنبه، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در پاسخ به ترور سردار قاسم سلیمانی توسط امریکا، پایگاه امریکایی عین الاسد در عراق را هدف حمله راکتی قرار داد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نشست خبری روز چهارشنبه گفت، تحریم های قدرتمند تا زمانی که ایران رفتارش را تغییر ندهد، ادامه خواهد یافت. پس از آن رسانه ها گزارش دادند،

کلی کرافت نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل نامه ای را به شورای امنیت این سازمان ارسال کرده و در آن آمادگی واشنگتن برای مذاکرات بدون قید و شرط با ایران برای کاهش تنش در منطقه را اعلام کرده است.

قابل ذکر است که تنش‌ها میان ایالات متحدۀ امریکا و جمهوری اسلامی ایران، زمانی بالا گرفت که امریکا در بامداد سوم جنوری، قاسم سلیمانی فرماندۀ نیروی قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌المهندس معاون سازمان حشد شعبی عراق در فرودگاه بغداد هدف قرار داد و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام امریکا، بامداد هشتم جنوری به دو پایگاه امریکایی در عراق حملات راکتی انجام داد. ایران اعلام کرد که این حمله در عملیاتی تحت نام «قاسم سلیمانی» و با هدف انتقام انجام شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر