12:54 11 جولای 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 53
ما را در دنبال کنید

وزیر دفاع امریکا اعلام نمود كه امریكا بدون قید و شرط آماده مذاكره با ایران است.

به گزارش اسپوتنیک، مارك اسپر وزیر دفاع امریکا به CBS News با بیان اینکه این مراحل به بهتر شدن ایران کمک می کند ، گفت: "ما آماده نشستن در میز مذاکره بدون هیچ گونه پیش شرط با ایران هستیم تا راه جدیدی را برای پیشبرد روابط جستجو نمایم."

وی خاطرنشان كرد كه امنیت امریكا پس از بین بردن سلیمانی جنرال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران "بهتر" شده است ، كه "قاتل صدها سرباز امریكایی بود".

به گفته اسپر ، این عملیات بدون ضرر به ایالات متحده صورت گرفت.

پیش از این گزارش شده بود که کلی کرفت نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل متحد ، نامه ای را عنوانی شورای امنیت سازمان ارسال کرد که در آن آمادگی واشنگتن برای مذاکره با تهران را بدون پیش شرط ها اعلام کرده است.

تنش‌ها میان ایالات متحدۀ امریکا و جمهوری اسلامی ایران، زمانی بالا گرفت که امریکا در بامداد سوم جنوری، قاسم سلیمانی فرماندۀ نیروی قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌المهندس معاون سازمان حشد شعبی عراق در فرودگاه بغداد هدف قرار داد و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام امریکا، بامداد هشتم جنوری به دو پایگاه امریکایی در عراق حملات موشکی انجام داد. ایران اعلام کرد که این حمله در عملیاتی تحت نام «قاسم سلیمانی» و با هدف انتقام انجام شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر