13:47 19 سپتمبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
140
ما را در دنبال کنید

پیش از این شماری از سیاسیون کشور به شمول حامد کرزی، عبدالرب رسول سیاف، محمد کریم خلیلی و یونس قانونی در یک اعلامیه مشترک خواهان متوقف شدن تعیینات مقام‌های حکومتی از سوی رئیس‌جمهور غنی شده بودند.

به گزارش اسپوتنیک، کاخ سپیدار امروز (یکشنبه، ۱۷ حمل) با نشر یک خبرنامه نوشته است: با در نظرداشت منافع ملی افغانستان، اوضاع پیچیده‌ی داخلی و بین‌المللی و با تعهد به پاس‌داری از مردم‌سالاری و رای پاک مردم، آمادگی خویش را برای بیرون رفت از بحران سیاسی ناشی از تقلب‌های انتخاباتی از طریق مذاکره و گفتگو اعلان کرده بودیم.


در ادامه خبرنامه آمده است: ما با برخورداری از حمایت همه جانبه‌ی مردم و در اختیارداشتن گزینه‌های قانونی برای تعامل و برخورد با وضعیت کنونی مسوولانه تلاش کردیم تا بحران کنونی را از طریق مذاکره حل نماییم. حل این بحران به تصمیم و اراده‌ی دو طرف بستگی دارد و اقدامات یک‌جانبه و شتاب‌زده وضعیت را پیچیده‌تر می‌سازد.
از اعلامیه‌ی اخیر رهبران و بزرگان کشور که برای بیرون رفت از بحران سیاسی تلاش می‌کنند، استقبال نموده و با تمدید مهلت مدت مذاکره، برای حل بحران سیاسی کنونی با ایشان آماده همکاری هستیم.

قابل ذکر است که سیاسیون مذکور از عبدالله عبدالله نیز خواسته بودند که زمان در نظر گرفته شده برای رسیدن به تفاهم را تمدید کند.

این سیاسیون کشور همچنان ابراز امیدواری کرده اند که گفتگوهای صلح هر‌ چه زودتر آغاز و به نتیجه‎‌ نهایی برسد.

این درحالی است که تلاش‌ها برای حل تنش‌های سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله بی‌نتیجه مانده و ریاست جمهوری در حال تعیین مقام‌های حکومتی می‌باشد.

مرتبط:

تلاش کرزی و سیاف برای میانجی‌گری میان ارگ و‌ سپیدار
چهره‌های نزدیک به سیاف: غنی و عبدالله برای حل اختلاف‌ها نزدیک شده‌اند
رهبران سیاسی خواستار متوقف شدن تعیینات از سوی غنی شدند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر