سیاسی
دریافت لینک کوتاه
165
ما را در دنبال کنید

ریاست جمهوری می‌گوید که برای حل بحران سیاسی گفتگوها جریان دارد و رییس جمهور غنی مقرری‌های دولتی را برای پنج روز متوقف کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، سخنگوی عبدالله عبدالله می‌گوید تا هنگامی که رییس جمهور غنی طرح آقای عبدالله را از بهر ایجاد ریاست اجرایی و یا باطل شدن نتایج اعلام شده انتخابات را نپذیرد بحران سیاسی در کشور پایان نخواهد یافت.

فریدون خوزون، سخنگوی عبدالله عبدالله می‌گوید که آقای غنی باید برای از میان برداشتن بحران سیاسی انعطاف پذیر باشد.

او افزود: "ساختاری بسازیم که به تمام طرف‌ها قابل قبول باشد، یک پست اجرایی باید باشد در کنار ریاست جمهوری تا همه طرف‌ها در آن دخیل باشند، این که فکر می‌کنند یک طرف ریاست جمهوری یکه تازی باشد دیکتاتوری باشد طرف‌های دیگر بروند به یک حالتی که طرف مقابل آن را پیش بینی می کند قابل قبول نیست".

ریاست جمهوری از ادامه تلاش‌ها برای حل این بحران سیاسی سخن می‌زند.

لطیف محمود، معاون سخنگوی ریاست جمهوری، در این مورد گفت: "بنا به درخواست رهبران و بزرگان سیاسی و به هدف فرصت بیشتر برای گفتگوهای سیاسی مقرری‌های اعضای کابینه را برای پنج روز متوقف کرد".

پیش از این منابع به طلوع نیوز گفته اند که رییس جمهور غنی به عبدالله عبدالله پیشنهاد کرده است که روند صلح را رهبری کند و نیز ۴۰ در صد یارانش را در کابینه جا خواهد داد؛ اما عبدالله عبدالله این پیشنهاد را نپذیرفته است.

منابع می‌گویند که عبدالله عبدالله برای از میان برداشتن بن بست سیاسی در کشور خواهان۴۰ در صد کابینه، نقش اجرایی در حکومت و رهبری شورای عالی صلح و مصالحه است.

مرتبط:

سپیدار: بدون باطل شدن نتایج انتخابات گفت و گو ها بی نتیجه خواهند بود
واکنش سپیدار به اعلامیه سیاسیون کشور مبنی بر توقف تعیینات حکومتی توسط غنی
فرمان اشرف غنی مبنی بر تجزیه‌ وزارت مالیه لغو شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر