22:00 05 دسمبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 22
ما را در دنبال کنید

گروه طالبان به اظهارات اخیر رئيس جمهور امریکا مبنی بر خروج نیروهای امریکایی از افغانستان تا فرا رسیدن جشن کریسمس، واکنش نشان داده است.

به گزارش اسپوتنیک، محمد نعیم، سخنگوی گروه طالبان در صفحه توییترش نوشته است: "امارت اسلامی از این تصمیم استقبال نموده و آنرا قدم مثبت در مسئله عملی‌کردن توافق امارت اسلامی و ایالات متحده امریکا می‌پندارد".

قبل از این ترامپ در توییتر نوشته بود که "شمار زیاد مردان و زنان شجاع" که هنوز برای خدمت در افغانستان باقی مانده اند، باید تا جشن کریسمس به خانه برگردند.

از جشن کریسمس در امریکا همه ساله به تاریخ ۲۵ دسمبر تجلیل به عمل می‌آید.

پیش از این روبرت اوبراین، مشاور امنیت ملی رئيس جمهور امریکا گفته بود که واشنگتن قصد دارد شمار نیروهایش در افغانستان را الی ۲۵۰۰ نفر کاهش دهد.

در پایان ماه فبروری سال جاری هیئت دولت امریکا و طالبان در قطر طی یک مراسم رسمی نخستین توافقنامه صلح پس از ۱۸ سال جنگ در افغانستان را به امضا رسانیدند. در این توافقنامه آمده بود که نیروهای خارجی باید در ظرف ۱۴ ماه از افغانستان خارج شوند و پس از ختم روند تبادله زندانیان، مذاکرات صلح بین‌الافغانی آغاز شود. در چارچوب این توافقنامه، نیروهای امریکایی پنج پایگاه نظامی در افغانستان را ترک کردند.

مرتبط:

مشاور ترامپ: نیروهای ما در افغانستان را تا ۲۵۰۰ نفر کاهش می‌دهیم
ترامپ: نیروهای باقی مانده در افغانستان باید تا کریسمس برگردند
هریس معاون جو بایدن از عملکرد ترامپ در قبال روسیه و طالبان انتقاد کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر