06:22 17 سپتمبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 43
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه امریکا گفته است که رئیس جمهور پیشین افغانستان یک روز قبل از فرار به او قول داده بود تا آخر علیه طالبان جنگ می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، انتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده امریکا در گفتگو با شبکه سی بی اس، اظهار داشته است که اشرف غنی، رئیس جمهور پیشین افغانستان یک روز قبل از سقوط کابل و فرار وی از این کشور به طرف او اطمینان داد که قصد دارد تا پایان با طالبان بجنگد.


بلینکن گفت: "آنچه در آنجا اتفاق افتاد، شگفت زده شدیم. دولت و ارتش سقوط کرد."
وزیر خارجه امریکا با گرفتن نام کرزی به جای غنی گفت که یک روز قبل از سقوط افغانستان با صحبت کردم: او مرا متقاعد کرد که به قول خودش قصد دارد بمیرد اما علیه طالبان ایستادگی کند."
اوضاع در افغانستان به‌ویژه در ده روز اول ماه اگست بدتر شد، زمانی که طالبان (گروه ممنوع در روسیه) حملات خود را علیه نیروهای دولتی تشدید کردند. تنها ولایت که طالبان آن را نتوانسته اند به تصرف خود دربیاورند، ولایت پنجشیر در شمال شرقی کابل است. در تاریخ 15 اگست طالبان وارد کابل شدند و کنترول ارگ ریاست‌جمهوری را در دست گرفتند. اشرف غنی روز یکشنبه قبل از ورود نیرو‌های طالبان به کابل، افغانستان را به مقصد تاجیکستان ترک و در پیامی اعلام کرد برای جلوگیری از خونریزی کشور را ترک می‌کند! با این حال تاجیکستان غنی را نپذیرفت و او مجبور شد امارات متحده عربی را برای پناه بردن انتخاب کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر