05:52 29 سپتمبر 2020
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

ایران سرانجام به تصمیم فیفا موافقت نشان داد تا زنان این کشور بازی های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر را از نزدیک تماشا نمایند.

به گزارش اسپوتنیک، فدراسیون فوتبال ایران توافق کرده است که زنان این کشور می توانند برای تماشای مسابقات مقدماتی فوتبال جام جهانی 2022، به ورزشگاه بروند، اما دولت ایران تا کنون در این باره تصمیمش را اعلام نکرده است.

فیفا روز پنج شنبه اعلام کرد که مهدی تاج رییس فدراسیون ایران در جواب نامه جیانی اینفانتینو در15 جولای پاسخ مثبت داده است.

آقای تاج تایید کرده که کمیته اجرایی فدراسیون فوتبال ایران، موضوع را مستقیما با وزیر ورزش و جوانان در ایران در میان گذاشته است.

یک سخنگوی فیفا گفته است: "این به منظور اطمینان از این است که تمام تاییدات مربوطه به دست آید، تا زنان بتوانند در مسابقات جام جهانی فوتبال شرکت کنند."

زنان بعد از انقلاب اسلامی سال 1971، از سال 1981 تا کنون از ورود به ورزشگاه ممنوع شده اند اما اینفانتینو می خواهد، این مسئله قبل از مقدماتی جام جهانی 2022 قطر (سپتامبر) باید حل شود.

این در حالیست که قرار است ایران در این رقابت ها با تیم های ملی عراق، بحرین، کامبوج و هانگ کانگ برای کسب جواز حضور در جام جهانی و نیز بازی های جام ملت های آسیا 2023 وارد مستطیل سبز شود.

مرتبط:

مشخص شدن حریفان افغانستان در مقدماتی جام جهانی 2022
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر