11:20 20 اکتوبر 2020
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

لیونل مسی با به ثمر رساندن 66 گول در دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا بهترین گولزن این جام در دور گروهی است.

به گزارش اسپوتنیک، کریستیانو رونالدو با زدن  127 گول بهترین گولزن لیگ قهرمانان اروپا است، اما  لیونل مسی بیشترین گول را در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده است.

رونالدو از این 127 گول 62 گول آن را در دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده است که پس از لیونل مسی دومین بازیکنی است که توانسته بیشترین گول را در دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده است.

مسی توانسته در لیگ قهرمانان اروپا و در مرحله گروهی این رقابت‌ها 66 بار گولزنی کند و بالاتر از همه بازیکنان رکورد دار بیشترین گولزده در دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا باشد.

5 گولزن برتر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا:

1.لیونل مسی 66 گول

2.کریستیانو رونالدو 62 گول

3.کریم بنزما 43 گول

4.رود فن نستلروی 39 گول

5.رابرت لواندوفسکی 39 گول

نکته جالب توجه این است که باوجود اینکه رونالدو گل‌های بیشتری به ثمر رسانده اما از لحاظ میانگین گلزنی بر دقیقه عملکرد مسی بهتر بوده‌است. رونالدو هر 112 دقیقه یکبار موفق به گلزنی شده در حالی که مسی در هر 100 دقیقه یکبار برای تیمش گلزنی کرده‌است. این دو بازیکن این فصل هم به دنبال قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا هستند. رونالدو تا کنون 5 بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده‌است و با لباس دو تیم منچستر یونایتد و رئال مادرید به این عنوان رسیده‌است. او به دنبال این است اولین بازیکن تاریخ فوتبال باشد که 6 بار این جام را لمس کرده‌است. در سمت دیگر مسی سابقه 4 قهرمانی در لیگ قهرمانان را دارد و در پی رسیدن به مهاجم پرتگالی رئال مادرید است.

باید دید در نهایت کدام یک از این دو ابرستاره موفق‌تر خواهند بود و به جام قهرمانی خواهند رسید. 

 

مرتبط:

مسی، رونالدو و مودریچ ... 10 بازیکن برتر یک دهه اخیر
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر