20:05 07 اگست 2020
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 23
ما را در دنبال کنید

برخلاف سال های گذشته که کریستیانو رونالدو و لیونل مسی همواره شانس های اصلی دریافت کفش طلای فوتبال اروپا بودند و تنها لوییز سوارز را رقیب خود می دیدند، دیگر خبری از این دو بازیکن در فهرست بهترین گلزنان اروپا نیست.

به گزارش اسپوتنیک، در فهرست پیشتازان برای دریافت کفش طلایی فوتبال اروپا و عنوان بهترین گلزنان فصل برخلاف یک دهه گذشته نامی از مسی و رونالدو نیست.

رابرت لواندوفسکی که در فصل جاری فرم فوق العاده ای داشته و در تمام بازی های بایرن مونیخ در بوندسلیگا موفق به گلزنی شده، با 16 گل و 32 امتیاز رتبه اول نامزدهای کفش طلا تا این مقطع از فصل را به خود اختصاص داده است.

بعد از رابرت لواندوفسکی، اریک سورگا، مهاجم اف سی فلورا تالین از لیگ استونیا قرار دارد که تا به حال موفق به زدن 31 گل شده و با ضریب یک، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. چیرو ایموبیله، مهاجم آماده این روزهای لاتزیو با زدن 14 گل و امتیاز 28 در رتبه سوم قرار دارد و اشکورین با 17 گل و ارلینگ برائوت هالند مهاجم 19 ساله و درخشان حتی در لیگ قهرمانان اروپا از ردبول سالزبوگ با 15 گل و ضریب 1.5 رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

 اما جالب اینجاست دو نامزد همیشگی سال های اخیر عنوان بهترین گلزن اروپا جایی در بین بالانشینان این جدول ندارند. لیونل مسی که به دلیل مصدومیت بازی های زیادی از فصل جاری را از دست داد و اخیرا به فرم فوق العاده خود بازگشته، تا به حال موفق به زدن هشت گل در لالیگا شده و با کسب 16 امتیاز، رتبه 38 را به خود اختصاص داده است. البته اگر مسی که دو شب قبل موفق به ثبت هت تریک برابر سلتاویگو شد به همین روند ادامه دهد، در ادامه فصل تهدیدی برای رابرت لواندوفسکی خواهد بود.

 اما شرایط برای کریستیانو رونالدو بسیار وخیم تر است و ستاره پرتگالی با زدن تنها 5 گل، رتبه نازل دو صدم را به خود اختصاص داده است. در سال های اخیر به جز لوییس سوارز تهدیدی برای کفش طلای مسی و رونالدو وجود نداشت، اما به نظر می رسد امسال شرایط تغییر کرده است.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر