20:58 28 سپتمبر 2020
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کیکه استین، جانشین ارنستو والورده در بارسلونا ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که می‌تواند او را بسیار زود در دل هواداران این تیم جای دهد.

به گزارش اسپوتنیک، کیکه ستیِن که شصتمین سرمربی تاریخ باشگاه بارسلونا است، علاقه زیادی به بازی شطرنج دارد و سابقه بازی با شطرنج‌بازان مطرح دنیا از جمله آناتولی کارپوف و گری کاسپاروف را دارد. نکته جالب اینجاست که در رنکینگ جهانی فدراسیون جهانی شطرنج، سرمربی جدید بارسا با ریتینگ 2055 در رتبه جهانی 54 هزار 419 قرار دارد.

ستین به عنوان یکی از شیفتگان یوهان کرویف و سبک موسوم به توتال فوتبال او مشهور است و بارها نشان داده که از فوتبال تهاجمی و با حفظ مالکیت توپ لذت می‌برد. ستین در تیم هایش معمولا از سیستم 4-2-3-1 استفاده کرده و فوتبالی تهاجمی با تکیه بر حفظ توپ و درصد مالکیت بالا بازی می‌کند. در تیم های ستین معمولا تمرکز اصلی بر فاز هجومی بوده و این هم از دیگر دلایلی است که فوتبالی که تیم های او بازی کرده‌اند بارها به سبک یوهان کرویف تشبیه شده، تشبیهی که کیکه ستین مسلما از شنیدن آن خوشحال می‌شود.

این مربی جدید آبی‌اناری‌ها در خصوص یوهان کرایف اظهار داشت:«من واقعاً هرگز تا زمانی که بازی بارسلونای تحت‌هدایت کرایف را ندیده بودم، به درکی از فوتبال نرسیده بودم. اولین باری که بازی تیم تحت‌هدایت او را دیدم، دنیای جدیدی به روی من باز شد. همان موقع بود که متوجه شدم فوتبال ورزشی گروهی است که با همکاری بازیکنان می‌توان توپ را در کل زمان بازی در اختیار داشت».

سرمربی جدید بارسلونا که متولد شهر بندری سانتاندر واقع در شمال اسپانیاست، پیش از این چندین اظهارنظر جالب داشته که قطعاً به مذاق هواداران بارسا خوش می‌آید.

 

مرتبط:

والورده رسما از بارسلونا اخراج شد؛ ستین سرمربی جدید بارسلونا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر