03:23 02 اکتوبر 2020
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

با نظر مستقیم رئیس فدراسیون جهانی فوتبال فیفا تیم‌های که از جانب بازیکنان یا هوادرانش رفتار نژاد پرستانه سر بزند، بازنده نتیجه خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک و به نقل از "اسپورت"، شعار مبارزه با نژاد پرستی و مبارزه با فساد در دو دهه اخیر در دستور کار تمام مسابقات ورزشی تحت نظارت فدراسیون جهانی فوتبال فیفا قرار داشته است و پس از اتفاقات رخ داده در مورد بلاتر و پلاتینی مبارزه با فساد هم ابعاد گسترده‌تری پیدا کرد.

جانی اینفانتینو رییس فدراسیون جهانی فوتبال فیفا در حاشیه نشست برنامه پیشرفت و همکاری با کنفدراسیون فوتبال آفریقا (کاف) خبر از انجام طرحی جدید برای مبارزه با نژاد پرستی داد. او درباره شعار‌ها و رفتار نژاد پرستانه گفت:«ما در جلسه کمیته اجرایی فیفا این موضوع را به صورت فوری بررسی کردیم و به نتایج بسیار خوبی دست یافتیم».

رییس فیفا در ادامه صحبت‌هایش افزود:«ما به فدراسیون ها به صورت رسمی اعلام کردیم اگر رفتاری نژاد پرستانه در هر دیدار رخ داد ابتدا داور فورا باید بازی را متوقف کند و در صورت توقف رفتار ناشایست بازی از سر گرفته می‌شود و برای تیم و تماشاگران باشگاه یا تیم خاطی مجازات‌های نقدی و عدم از حضور هوادار در نظر گرفته خواهد شد».

بر اساس این تصمیم فیفا، در صورت ادامه چنین رفتاری در بازی‌ها داور می‌تواند بازی را به طور کامل متوقف کند و مانع ادامه بازی شود و تیم خاطی بازنده نتیجه خواهد بود.به گفته‌ای اینفانتینو این امر به صورت تمرینی در چند کشور شروع شده است و فدراسیون ‌ها ملزوم به اجرای آن هستند در غیر اینصورت فیفا به صورت رسمی به این موضوع ورود خواهد کرد.

مرتبط:

فیفا نگران امنیت جام جهانی 2022 قطر نیست
رونمایی فیفا از لوگوی جام جهانی فوتسال+عکس
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر