05:00 29 مارچ 2020
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

باشگاه پاریسن‌جرمن با عبور از سیتی، به قدرتمندترین باشگاه جهان از لحاظ اقتصادی مبدل شد.

به گزارش اسپوتنیک، فهرست قدرتمندترین باشگاه‌های جهان از لحاظ اقتصادی از سوی FFI، منتشر شد که در این فهرست پاریسن‌جرمن در رده نخست قرار گرفت.

پی‌اس‌جی در این فهرست برای نخستین بار بالاتر از سیتی قرار گرفت و باشگاه‌های بایرن و تاتنهام در رده سوم و چهارم قرار گرفتند.

رئال مادرید، پس از جدایی رونالدو از لحاظ اقتصادی سقوط داشته است و بعد از تاتنهام که در فصل گذشته از همه لحاظ تیم برتری بود، در رده پنجم قرار گرفته است.

آرسنال و چلسی، دو تیم لندنی با آن‌که در این فصل و فصل گذشته خوب کار نکرده اند، اما در این فهرست در رده‌های ششم و هفتم قرار گرفته اند.

در رده های بعدی به ترتیب لیورپول، یوونتوس و دورتموند قرار دارند، که با توجه به قهرمانی لیورپول در اروپا، این جایگاه برای این تیم مناسب محسوب نمی‌شود.

View this post on Instagram

A post shared by Paris Saint-Germain (@psg) on

باشگاه بارسلونا با وجود قهرمانی در لالیگا و محبوبیت بی‌شمار، در ده تیم برتر حضور ندارد که برای همه سوال برانگیز بوده است.

این تیم های با  توجه به ضریب  FFI (Football Finance Index) و سرمایه موجود و درحال چرخش رده بندی شده اند که پاریسن‌جرمن  5.318، منچسترسیتی 5.197، بایرن مونیخ 3.888، تاتنهام 3.441، رئال مادرید 3.336، آرسنال 3.150، چلسی 2.893، لیورپول 2.616، یوونتوس 2.195، و بوروسیا دورتموند 2.154، از اول تا دهم قرار گرفته اند.

مرتبط:

رده بندی پردرآمدترین بازیکن و سرمربی دنیای فوتبال؛ مسی و سیمئونه در صدر+عکس
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر