02:51 12 جولای 2020
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در اتفاقی بی‌سابقه در لیگ برتر فوتبال انگلیس، یک تیم در فاصله 12 هفته به پایان فصل بابت حضور در رقابت‌های فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا اطمینان حاصل کرد.

به گزارش اسپوتنیک، لیورپول با کسب بیست‌و‌پنجمین پیروزی‌اش در این فصل که هفدهمین برد متوالی‌اش در لیگ برتر انگلیس بود، در فاصله 12 هفته به پایان فصل از حضور در فصل بعد رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا اطمینان حاصل کرد، البته این به فرض پابرجا ماندن محرومیت منچسترسیتی از حضور در فصل آینده رقابت‌های لیگ قهرمانان است.

پیروزی یک بر صفر شنبه شب لیورپول در خانه نوریچ در هفته بیست‌و‌ششم لیگ برتر انگلیس، نه تنها این تیم را یک قدم دیگر به اولین قهرمانی‌اش از سال 1990 نزدیک‌تر کرد بلکه زمینه‌ساز یک اتفاق جالب و بی‌سابقه در لیگ برتر جزیره شد. تعداد بازی‌های بدون شکست لیورپول در لیگ برتر انگلیس با احتساب بازی‌های فصل گذشته‌اش، به 43 مورد افزایش پیدا کرده است و این تیم تنها 6 بازی بدون شکست دیگر می‌خواهد تا رکورد 49 بازی بدون باخت آرسنال فصل 2003 – 2004 را تکرار کند.

از این رو چیزی فراتر از یک معجزه لازم است تا سایر تیم‌های لیگ برتر انگلیس نه تنها قهرمانی بلکه سهمیه لیگ قهرمانان را هم از لیورپول بگیرند و با روندی که لیورپولی‌ها در این فصل داشته‌اند، رخ دادن چنین اتفاقی غیرممکن به نظر می‌رسد. در همین حال لیورپول تنها 5 پیروزی دیگر می‌خواهد تا از کسب اولین قهرمانی‌اش در لیگ برتر طی 30 سال گذشته مطمئن شود.

لیورپول علاوه بر رزرو کردن یک سهمیه لیگ قهرمانان برای خودش در فصل آینده، با پیروزی شنبه شب مقابل نوریچ بهترین رکورد خود برای کسب پیروزی‌های متوالی که تعدادش 17 تا بوده است را تکرار کرد. این تیم با کسب تنها یک پیروزی دیگر به رکورد 18 برد متوالی منچسترسیتی در لیگ برتر در فاصله ماه‌های آگست تا دسامبر سال 2017 خواهد رسید.

سرخ‌پوشان لندن سه شنبه هفته آینده برابر اتلتیکومادرید در دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا است و دوشنبه هفته بعد از آن در خانه به مصاف وستهام خواهد رفت.

مرتبط:

این لیورپول شگفت انگیر ؛ 43 بازی بدون شکست
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر