08:40 20 جون 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در چند وقت اخیر صحبت‌ها مبنی بر علاقه‌ی مبارز مشهور مبارزات آزاد یو اف سی برای خرید باشگاه منچستر یونایتد داغ شده است.

به گزارش اسپوتنیک، کانور مک‌گرگور فایتر ایرلندی سازمان مبارزات آزاد یو اف سی، اخیراً از علاقه‌ی خود مبنی بر خرید یک باشگاه فوتبال پرده برداشته است.

در همین حال از باشگاه‌های منچستریونایتد انگلستان و سلتیک اسکاتلند به عنوان گزینه‌های محتملی که می‌توانند توسط کانور خریداری شوند، یاد می‌شود.

بر اساس گزارش سلبریتی نت وُرث، ارزش این مبارز UFC حدود 120 میلیون دالر است، در حالی كه بر اساس تخمین فوربس او فقط در سال 2020، 48 میلیون دلار درآمد داشته است.

 مک گرگور در توئیتی نوشته است: "من مطمئناً علاقه مندم که یک تیم فوتبال را خریداری کنم."

 "هر دو تیم سلتیک و منچستر یونایتد تیم هایی هستند که قطعاً دوستشان دارم. "من احساس می کنم می توانم کارهای بزرگی برای یک باشگاه انجام دهم."

 ذکر نام منچستر یونایتد در حال حاضر هیچ ضرری به مک گرگور نمی رساند، مالکان فعلی باشگاه لیگ برتر تحت فشار شدید برای فروش هستند.

 در حالی که مالکان یونایتد خانواده Glazer هرگز در اولدترافورد محبوب نبوده اند، تصمیم آنها برای ورود یونایتد به سوپرلیگ اروپا نقطه عطفی برای بسیاری از طرفداران شده است.

 در حالی که چند صد هوادار به اولدترافورد حمله کردند و مجبور به تعویق افتادن بازی یونایتد با لیورپول شدند، شواهدی از نارضایتی در بین طرفداران وجود داشت.

 با توجه به ارزش تخمینی مک گرگور، بعید است شاهد این باشیم که وی به عنوان سهامدار عمده باشگاهی به اندازه یونایتد تبدیل شود.

 طبق گفته های فوربس، یونایتد در سال 2021 3.05 میلیارد پوند ارزش گذاری شده است. گلیزرها که برای اولین بار در سال 2003 در یونایتد سرمایه گذاری کردند، در سال 2005 سهام اصلی این باشگاه را خریداری کردند و بعداً در همان سال صاحب سهام شدند در آن زمان ارزش باشگاه 790 میلیون پوند بود.

 سلتیک چطور؟

 غول های اسکاتلندی شاید هدف واقع گرایانه تری برای مک گرگور باشند.  گفته می شود از سال 2020 ارزش آنها بیش از 90 میلیون پوند است.

 این مرد ایرلندی قبلاً عشق خود را به باشگاه گلاسگو که رابطه قوی با ایرلند به عنوان یک کشور دارند، نشان داد.

 مک گرگور در یک رویداد UFC در سال 2017 گفت: "آنها تنها باشگاه فوتبالی هستند که ارزش گفتگو دارند."

 درموت دزموند در حال حاضر تنها سهامدار بزرگ سلتیک است که برای اولین بار در سال 1995 در این باشگاه سرمایه گذاری کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر