11:14 24 اکتوبر 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

معصومه علی‌زاده بایسکل‌سوار افغانستانی عضو تیم مهاجرین در المپیک توکیو با آخر شدن رقابت‌اش را به پایان رسانید.

به گزارش اسپوتنیک، معصومه علی‌زاده ورزش‌کاررشته بایسکل‌سواری مهاجر افغانستان مقیم در کشورفرانسه که عضو تیم پناهنگان کمیته بین‌المللی المپیک در المیپک 2020 توکیو است ، در بایسکل سواری روی جاده "Time trial"در برابر ۲۴ بایسکل‌سوار که اکثراً قهرمانان جهان و قاره‌ای بودند فاصله ۲۲.۱ کیلومتر را با ثبت زمان ۴۴ دقیقه و ۴ ثانیه و ۳۱ صدم ثانیه پیمود و در میان بهترین‌های جهان جایگاه آخر را بدست آورد.

در همین سبک یعنی تایم تریل، وان ولوتن هالندی طلا گرفت، مارلن روزیر از سویس نقره کسب کرد و واندر بریگن دیگر بایسکل‌سوار هالندی برونز بدست آورد.

کمیته بین‌المللی المپیک، فدراسیون بایسکل سواری فرانسه و اتحادیه بین المللی بایسکل سواری، برای معصومه علی‌زاده استثنا قائل شدند و برای این ورزش‌کار افغانستان بورسیه فوق العاده در نظر گرفتند تا به نمایندگی از 80 ملیون مهاجر در سرتاسر جهان در بازی‌های المپیک شرکت کند.

گفتنی است که از میان هزاران بایسکل‌سوار در این سبک تنها ۲۵ نفر حق اشتراک را داشتند که معصومه علی‌زاده برای نخستین بار در تاریخ بازی‌های المپیک در رشته بایسکل سواری به عنوان یک مهاجر شانس حضور در بزرگترین رویداد ورزشی جهان را بدست آورد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر