09:57 24 اکتوبر 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رقابت های گرندپری ترکیه با قهرمانی والتری بوتاس از تیم مرسدس پایان یافت.

به گزارش اسپوتنیک،  گرندپری ترکیه بعد از ظهر امروزدر پیست استانبول پارک ترکیه به کار خود آغاز کرد که در نهایت با عملکرد فوق العاده موتر وان تیم مرسدس، والتری بوتاس به پایان رسید.

به نقل از طرفداری، مسابقه از همان ابتدا با نمایش خوب بوتاس، ورستپن و چارلز لکلرک آغاز شد. همان ابتدای کار بود که فرناندو آلونسو با بدشانسی تمام با پیر گسلی چرخ به چرخ شد و همین موضوع باعث شد تا راننده اسپانیایی آلپاین به رده هفدهم سقوط کند.

View this post on Instagram

A post shared by FORMULA 1® (@f1)

در ادامه لوییس همیلتون که روز گذشته در رتبه اول قرار گرفته بود و به علت تعویض موتور 10 رده پنالتی گرفته بود، در تلاش برای رسیدن به رتبه های بالاتر بود. همیلتون تلاش خود را به کار گرفت و با عبور از لندو نوریس و پیر گسلی خود را تا رده پنجم بالا کشید. در مقطعی از این رِیس نیز همیلتون خود را می رفت به رتبه چهارم و جایی که سرجیو پرز از ردبول قرار داشت برساند اما عملکرد فوق العاده پرز مانع از این اتفاق شد.

در نهایت این والتری بوتاس بود که با کنترل فوق العاده خود و تصمیماتی صحیح توانست در پیست خیس استانبول پارک زودتر از سایرین و در زمان 1:31:04.10، 58 دور را طی کند و قهرمان این گرندپری شود.

View this post on Instagram

A post shared by FORMULA 1® (@f1)

در رتبه دوم و با فاصله ای 14.584 ثانیه ای هم مکس ورستپن از ردبول قرار گرفت. دیگر راننده ردبول یعنی سرجیو پرز نیز با گذر از چارلز لکلرک سوم شد. رتبه چهارم نیز نصیب لکلرک شد و همیلتون نیز پنجم شد.

سباستین فتل نیز در میانه مسابقه بود جایگاه دهمی خود را از دست داد. عامل اصلی آنرا می توان اقدام دیر او جهت رفتن به پیت استاپ دانست

View this post on Instagram

A post shared by FORMULA 1® (@f1)

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر