13:33 17 اپریل 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

امروز صدمین روز فعالیت کیکه ستین روی نیمکت بارسلونا به عنوان سرمربی بارسا کامل می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، در چهاردهم جنوری کیکه ستین به عنوان جانشین ارنستو والورده روی نیمکت بارسلونا معرفی شد.

تاکنون 100 روز از زمان مربیگری او در این باشگاه می‌گذرد که مسئولیت هدایت پروژه باشگاه در اواسط فصل را برعهده گرفت.

ستین در حالی مسئولیت این تیم را گرفت که به تازگی جام سوپرجام اسپانیا را زیر نظر والورده از دست داد و پس از ورود وی دید که چند بازیکن مصدومیت را برداشته‌اند.

او هدف اصلی بارسلونا برای این کار نبود اما بعد از اینکه ژاوی هرناندز پیشنهاد این باشگاه را رد کرد ستین یکی از معدود جانبازان موجود در سبک بارسلونا بود.

وی پس از معرفی رسمی به عنوان سرمربی جدید بارسلونا گفت: "همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاده است. دیروز من از قدم زدن با گاوهای‌ام در شهر خود لذت می‌بردم، اکنون مربی بهترین بازیکنان جهان هستم."

 

سبک و آکادمی

در 12 مسابقه بارسا زیر نظر وی 8 بُرد، یک تساوی و سه شکست را به ثبت رساند.

ستین مجبور شده بارها و بارها فُرم 4-3-3 باشگاه را از دست بدهد و به دلیل حریفان، نوع بازی یا به راحتی مصدومیت بازیکنانش از تملک و حمله به فوتبال خودداری کند.

در طول چند ماه نخست حضور در این باشگاه، ستین شاهد حضور چند بازیکن به دلیل مصدومیت بود که از جمله آنها می‌توان بع عثمان دمبله، آرتورمیلو، جوردی آلبا، نتو، لوییز سوارز،  سرجیو روبرتو و آرتور ویدال اشاره کرد.

غیبت آنها او را وادار به ارتقاء بازیکنان تیم بی می‌کند اما او زمان زیادی برای ارائه بازی نداشت.

فقط ریکی پیوگ و الکس کلادو در زمین زیر نظر ستین پا به میدان رفته‌اند در حالی که سایرین همچون ایناکی‌پنیا، رونالد آراخو، چومی، ری ماناج، هابل روییز و سرخیو آکیمی فراخوانده شدند اما روی نیمکت ماندند.

به دنبال شیوع کروناویروس وی پنج هفته را بدون نظارت بر تمرینات تیمش گذرانده و تا کنون برگشت فصل نیز مشخص نیست.

اگرچه لالیگا و یوفا تصمیم نگرفته‌اند چه زمانی لیگ اسپانیا و لیگ قهرمانان اروپا به ترتیب بازگردند اما ستین جلوی برنامه‌های آینده را گرفته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر