04:05 20 جنوری 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر بهداشت اسپانیا می‌گوید ممکن است ادامه فصل لالیگا تا پیش از شروع فصل تابستان آغاز نشود.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر بهداشت اسپانیا که دیروز در کنفرانس مطبوعاتی این وزارت‌خانه درباره وضعیت اپیدمی کرونا در این کشور صحبت می‌کرد در پاسخ به سوال‌های خبرنگاران به موضوع زمان از سر گیری لالیگا هم پرداخت. شیوع کرونا در اسپانیا، نزدیک به دو ماه است که تمامی رویدادهای ورزشی وفوتبال این کشور را مختل کرده و بر اساس گفته وزیر بهداشت این کشور، طرفداران لالیگا ممکن است تا تابستان هم از تماشای مسابقات محروم باشند.

وزیر بهداشت اسپانیا در این باره گفت:«نمی‌توانم بگویم که فوتبال می‌تواند پیش از شروع فصل تابستان فعالیت خود را از سر بگیرد. صحبت کردن قطعی در این باره یعنی نداشتن دوراندیشی. این یک بی‌احتیاطی است که بخواهم از حالا تاریخی قطعی برای از سر گرفته شدن مسابقات اعلام کنم.»

گفته می‌شود که تیم‌های لالیگا از دولت مجوز گرفته‌اند که تمرینات‌شان را از ابتدا ماه می آغاز کنند به شرط اینکه از تمامی پرتکل‌های امنیتی و بهداشتی تعیین شده برای مهار ویروس کرونا پیروی کنند. گویا این تصمیم گفته گذشته در جلسه شورای ملی ورزش اسپانیا، فدراسیون فوتبال این کشور و لالیگا اتخاذ شده است. با این حال هنوز مشخص نیست که این اتفاق عملی شود و قطعاً هر گونه تمرینی هم پشت درهای بسته انجام خواهد شد.

در اسپانیا تا کنون 223 هزار و 759 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 23 هزار و 190 نفر آنها جان باخته‌اند.

 

مرتبط:

بازی‌های لالیگا تا زمستان بدون تماشاگر خواهد بود
دو بازیکن و پنج مدیر پیشین لالیگا به دلیل فساد ورزشی محکوم به حبس شدند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر