14:45 23 سپتمبر 2020
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

آندرس اینیستا، هافبک سابق بارسلونا و تیم ملی اسپانیا، مدعی است که قهرمانی با تیم ملی کشورش در جام جهانی سال 2010، به او در رهایی از افسردگی کمک کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، در سال 2009، دنی خارکه 26 ساله، دوست صمیمی اینیستا و هافبک باشگاه اسپانیول به دلیل سکته قلبی درگذشت و این حادثه به هافبک سابق بارسا، ضربه روحی شدید وارد کرد.

آندرس اینیستا که در آن روزهای بهترین روزهای فوتبال خودش را سپری می‌کرد، یک دوره دشوار و افسردگی را سپری کرد که براساس گفته‌های خود این بازیکن، قهرمانی در جام جهانی به رهایی او از افسردگی کمک کرد.

او با بیان این موضوع با نشریه بیلد آلمان، مدعی شد که هنوز دنی خارکه را فراموش نکرده است.

او گفت:" متأسفانه در آن سال‌‌ من اتفاقات ناگوار متوالی را تجربه کردم، اگرچه از نظر فنی در آن سال بسیار موفق بودم. آن زمان دوستم دنی خارکه در ماه آگوست سال 2009 درگذشت که واقعاً از نظر روانی مرا در شرایط دشواری قرار داد، طوری که به کمک روان‌‌شناسان نیاز پیدا کردم. بدون شک آن مقطع بدترین مقطع زندگی‌ام بود، البته کمک‌ها و حمایت همسرم آنا و والدینم خیلی به من کمک کرد. اما گولم در جام جهانی هم برای من آغاز یک دوره پیشرفت بود و گذر از آن روزهای سخت بود".

اینیستا پس از گولزنی برابر هالند در فینال جام جهانی پیراهنش را از تنش کشید که در لباسش نوشته بود:" دنی همیشه با ماست." تا از رفیق صمیمی خودش یاد آوری کرده باشد.

مرتبط:

کاناوارو: همه مسی را می‌دیدند اما من اینیستا را
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر