03:41 30 نوامبر 2020
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

اکامدمی معروف باشگاه بارسلونا ستاره‌های زیادی را به جامعه فوتبال تحویل داده که برخی از آنها جزو گران‌ترین بازیکنان این رشته ورزشی هم هستند.

به گزارش اسپوتنیک و به نقل از «اسپورت اسپانیا»، در رده‌بندی گران‌قیمت‌ترین بازیکنان محصول آکادمی لاماسیا، لیونل مسی کاپیتان حال حاضر کاتالان‌ها با ارزشی معادل 112 میلیون یورو در صدر قرار دارد و پس از ایکاردی هم تیاگو آلکانتارا با ارزشی 48 میلیون یورو در جایگاه سوم است.

از 10 بازیکن گران‌قیمت آکادمی باشگاه بارسلونا که هنوز شاغل هستند، تنها نیمی از آن‌ها در این تیم حضور دارند. از جمله بازیکنان پرورش یافته در آکادمی لاماسیا که به تازگی جابجا شده، مائورو ایکاردی مهاجم آرجنتینی است که دو هفته پیش قرارداد قرضی‌اش با پاری‌سن‌‌جرمن در ازای پرداخت حدود 60 میلیون یورو به اینتر، قطعی شد.

بر اساس آمار‌های مندرج در سایت ترانسفرمارکت، با این قرارداد مهاجم سابق سامپدوریا به دومین بازیکن شاغل گران‌قیمت محصول آکادمی لاماسیا در فوتبال حال حاضر جهان تبدیل شد. آکادمی لاماسیا به عنوان یکی از معروف‌ترین و کارآمدترین آموزشگاه‌های فوتبال در سراسر دنیا شناخته می‌شود و بازیکنانی از آن خارج شده‌اند که هر کدام به یکی از بهترین‌های پست خود تبدیل شده‌اند.

گل سرسبد آن‌ها لیونل مسی، ژاوی هرناندس و آندرس اینیستا بوده‌اند، اما این آکادمی ستاره‌های دیگری را هم به دنیای فوتبال تحویل داده است.

 

 

مرتبط:

بازیکن فوتبال که بیشتر از رونالدو و مسی سرمایه دارد+عکس
دیبالا: بد نیست اگر با مسی در بارسلونا هم‌بازی شوم
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر