20:00 24 سپتمبر 2020
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کایزرسلاترن یکی از بزرگترین باشگاه های آلمان به دلیل بدهی هایش، اعلام ورشکستگی کرد.

به گزارش اسپوتنیک و به نقل از نشریه آلمانی «کیکر»، باشگاه کایزرسلاترن که موفق به کسب چهار عنوان قهرمانی لیگ آلمان شده، به دلیل بدهی 24 میلیون یورویی، اعلام ورشکستگی کرده است، هر چند این موضوع هنوز به طور رسمی اعلام نشده است. تاثیرات ویروس کرونا بر دنیای فوتبال همچنان ادامه دارد و اکنون یکی از بزرگترین باشگاه های فوتبال آلمان، ورشکستگی خود را اعلام کرد.

کایزرسلاترن در دهه 50  یکی از قطب‌های فوتبال آلمان بود که علاوه بر کسب 2 عنوان قهرمانی لیگ، 2  بار هم  نایب قهرمان شد. این تیم  یکی از ستون‌های  اولین قهرمانی تیم ملی آلمان در جام جهانی بود. در سال 1954، 5  بازیکن کایزرسلاترن از جمله  فریتز والتر (کاپیتان)، اوتمار والتر، هورست اکل، ورنر کولمیر و ورنر لایبریش عضو تیم فاتح جام جهانی بودند.

در دهه 90 میلادی، کایزرسلاترن بار دیگر به دوران باشکوه گذشته خود بازگشت و دو بار فاتح بوندسلیگا، دو بار فاتح دی اف بی پوکال و یک بار فاتح سوپرجام آلمان شد. قهرمانی کایزرسلاترن در فصل 1997/98 بوندسلیگا، بلافاصله پس از صعود از بوندسلیگای 2 یکی از خاطره انگیزترین قهرمانی های تاریخ فوتبال است.

تیمی که تحت هدایت اوتو ری هاگل بود و ستاره‌هایی همچون آندریاس برمه، سیریاکو اسفورزا، میشاییل بالاک، اولاف مارشال و میروسلاو کادلچ را در ترکیب خود می دید.

 

مرتبط:

ضرر 150 میلیون یورویی بوندسلیگا به خاطر کرونا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر