19:41 08 اگست 2020
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

ژاوی هرناندز مدعی‌ست که آمدن کرایوف به اسپانیا، فوتبال این کشور را دگرگون کرد و این کشور مدیون فلسفه او است.

به گزارش اسپوتنیک، یوهان کرایوف فقید بنیانگذار سبک تیکی تاکا در جهان است و بارسلونا با این سبک به افتخارات بزرگی در اروپا و جهان دست یافت است.


از سویی هم تیم ملی اسپانیا با سبک تیکی تاکا و بازیکنان بارسلونا و رئال مادرید افتخارات بزرگی در اروپا و جهان دست یافت و دوبار فاتح جام ملت‌های اروپا و یکبار هم قهرمان جهان شد.

ژاوی هرناندز سرمربی فعلی باشگاه السد قطر و بازیکن سابق بارسلونا، مدعی‌ست که اسپانیا و بارسلونا متأثر و مدیون سبک و فلسفۀ کرایوف اند.

ژاوی در ویدیویی به بنیاد کرایوف گفت:" این افتخار بزرگی‌ست كه با نام كرویف در ارتباط باشید. او تأثیرگذارترین فرد در تاریخ فوتبال بود. او شخصیت اصلی در همه موفقیت های 20 تا 25 سال گذشته در بارسلونا و تیم ملی اسپانیا بود. او یک سیستم بازی بسیار منضبط را معرفی کرد که امروزه هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. هم تیم ملی اسپانیا و هم بارسلونا از فلسفه کرویف بهره‌مند شده اند. من به آنچه کرایف در بارسلونا انجام داد بسیار افتخار می‌کنم."

این در حالی‎‌ست که مدیران بارسا به دنبال این هستند تا ژاوی که یکی از وارثان  سبک تیکی تاکا است را به عنوان سرمربی این باشگاه انتصاب کنند.

مرتبط:

رییس باشگاه بارسلونا: ژاوی دیر یا زود سرمربی ما می‌شود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر